На Азорських островах власникам електрокарів дозволили продавати зайву енергію

На Азорських островах(Португалія) власники електромобілів зможуть продавати зайву електроенергію міській електромережі.

Інноваційну систему розподілу електроенергії Energia sobre Rodas – V2G Açores («Енергія на колесах – V2G Азорські острови») запустила міська влада, передає euro-pulse

На найбільшому острові архіпелагу Сан-Мігель з'явилися зарядні станції для електромобілів, які можуть як заряджати їх акумулятори, так і розряджати, передаючи надлишок енергії в острівну мережу.

Без роботи акумулятори електромобілів розряджаються, а значить, власник автомобіля втрачає гроші. Тому нова система буде вигідна і островам, і автовласникам.

Новий проект допоможе Азорським островам повністю перейти на відновлювані джерела енергії, адже «зелену» енергію складно запасати, тому її треба максимально ефективно розподіляти між споживачами. Зараз близько половини електрики на Азорських островах виробляється за рахунок енергії вітру, сонця, а також геотермальних джерел, інша частина - за рахунок спалювання привезеного з материка палива.

Азорські острови беруть участь у різних програмах ЄС, що розвивають автономну енергетику на островах. У минулому році ЄС запустив програму підтримки для 26 островів, які у найближчі роки повинні перейти на відновлювану енергію. А з цього року європейським островам вручається Нова премія Євросоюзу EU RESponsible Island Prize за успіхи в розвиток автономної та «зеленої» електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: