НКРЕКП вводить адміністративну та кримінальну відповідальність за маніпуляції на ринку електроенергії

З 1 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг отримала право ініціювати застосувати до учасників ринку електроенергії адміністративну та кримінальну відповідальність за маніпуляції на ринку.

Про це 2 червня під час засідання регулятора повідомила член НКРЕКП Ольга Бабій, передає expro.com.ua

«З 1 липня 2021року відповідно до закону №738 для учасників ринку електроенергії та газу за маніпулювання наступає адміністративна та кримінальна відповідальність, - сказала вона. - Регулятор з липня отримує можливість застосовувати до учасників ринку не лише штрафи у розмірі до 1,7 млн гривень, а й адміністративні санкції, а також отримує право звертатися до правоохоронних органів «щодо можливих кримінальних справ за системні зловживання».

Ольга Бабій також наголосила, що регулятор на «Укренерго» будуть проводити моніторинг операцій не лише трейдерів та постачальників, але й виробників, які у кінці 2020 року теж формували від’ємне сальдо.

«Зараз триває розслідування поведінки деяких учасників у грудні 2020 року, в результаті розслідування видно, що деякі виробники також потенційно зловживали від’ємним значенням, виходячи на ринок як кінцеві продавці, - додала вона. - Ми також слідкуємо за поведінкою певних виробників, окрім «Енергоатому».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка