НКРЕКП планує здешевити вартість приєднання до електромереж через зміни до законодавства

Національна комісія, що здійснює державне регулювання з енергетики та житлово-комунальних послуг, планує здешевити вартість приєднання до електричних мереж.

Про наміри внести зміни до нормативних документів регулятора повідомив член НКРЕКП Дмитро Коваленко, передає expro.com.ua

«Ставки зменшуються, але не до нуля, - пояснив він. - Без запровадження механізму, як наприклад, у всьому світі було зроблено – ставку за потужність, така опція безкоштовного приєднання може створити негативні наслідки».

Коли в 2011-2012 роках була суттєво здешевлена ставка за приєднання в окремого оператора системи розподілу, люди почали писати заяви та отримувати потужності про всяк випадок, нагадав він. «Аналіз показав, що потужність, яка була тоді замовлена, була використана лише на 2,5%", - каже Дмитро Коваленко.

Зокрема, за прогнозами регулятора здешевлення вартості приєднання створить: якісне планування та інвестування витрат віднесених на створення потужності (в рамках інвестиційної програми), сприятливі умови для розвитку галузі.

Дмитро Коваленко також зауважив, що протягом останніх 2-х років НКРЕКП затверджувало ставки приєднання більш нижчі, ніж у попередніх періодах. Цьому також сприяло стимулююче тарифоутворення, або RAB-тарифи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка