НЕФКО призупинила інвестиції у відновлювану енергетику України

НЕФКО призупинила інвестиції у нові проекти у секторі відновлюваної енергетики України через борги за вироблену електроенергію і зниженням "зелених" тарифів.

Про це керуючий директор НЕФКО Тронд Моє зазначив у ході вебінару 2 грудня, , передає Енергореформа

"ВДЕ опинилися у зоні ризику, - пояснив він. - НЕФКО не може підтверджувати нові інвестиції у цю галузь до того часу, поки ситуація з "зеленими" тарифами не буде вирішена і держава не почне розраховуватися за вироблену електроенергію».

Компанії, які отримали фінансування НЕФКО на проекти у відновлюваній енергетиці, зараз зазнають труднощів зі своєчасною оплатою кредитів, зауважив Тронд Моє.

"Наші клієнти не отримують гроші вчасно і не можуть оплатити свої зобов'язання за кредитами, - сказав він, підкресливши, що меморандум між інвесторами у галузі ВДЕ і урядом був хорошим кроком, але відсутність фінансування "гарантованого покупця" з боку уряду і борги за вироблену електроенергію викликають занепокоєння. - Найбільше нас турбує, що не платять навіть за зниженими "зеленими" тарифами».

Тронд Моє назвав природним процес зниження "зелених" тарифів з часом, коли проекти починають окупатися і субсидування стає неактуальним. «В Україні ж тарифи були знижені занадто швидко і заднім числом для тих проектів, які були узгоджені, - наголошує він. – Якби перша хвиля проектів виявилася фінансово успішною, то тарифи знизилися б природно, як це сталося у інших країнах».

Разом з тим Тронд Моє зауважив, що НЕФКО не має наміру подавати позови з приводу невиконання Україною зобов’язань щодо низки проектів у сонячній та вітроенергетиці.

"Ми дуже співчуваємо нашим клієнтам, будемо їх цілком підтримувати, але ніяких позовів подавати не будемо, безпосередньо ми не залучені в процес, - роз'яснив керуючий директор. - Це справа наших клієнтів".

Тронд Моє також зазначив, що ситуація в ВДЕ не буде позначатися на фінансуванні організацією муніципальних проектів з енергозбереження.

Наразі НЕФКО фінансує в Україні близько 200 проектів на загальну суму 231 млн євро (як грантові, так і кредитні кошти, з урахуванням завершених і поточних проектів). Серед яких 60 проектів - з приватними компаніями, 138 – у держсекторі і 6- з українськими банками.

За даними віце-президента НЕФКО з питань зеленого переходу Ульфа Бойо, обсяг фінансування у 2019 році склав 54 млн євро, орієнтовні показники 2020 року можуть скласти 30 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка