У 2014 році більше 400 соціальних об'єктів в Україні перейшли на опалення пелетами

У зв'язку з досить складною ситуацією на газовому ринку України напрямок використання деревних пелет отримав “друге дихання”. Протягом 2014 року українські виробники і трейдери деревних пелет відзначили різке підвищення попиту на свою продукцію на внутрішньому ринку країни. Цей факт пов'язаний з масовим переведенням на тверде біопаливо об'єктів соціальної сфери та приватних домогосподарств, повідомляє Український Біопаливний Портал

Приміром, за рахунок коштів, виділених як державним бюджетом, так і в рамках фінансування іноземними інвесторами, минулого року твердопаливні котли були встановлені більш ніж на 400 соціальних об'єктах. 

По закінченню поточного опалювального сезону, в середньому економія від подібної медернізації склала 200 тис. грн на кожному об'єкті, що дорівнює 15% від загального обсягу коштів.

На використання пелет переходять також і комерційні об'єкти. Приміром, пелетні котли були встановлені на таких підприємствах, як нікопольський завод "Трубосталь", елеватор ТОВ "Агротехніка", мелітопольське КП "Водоканал" та ін. Паралельно з бюджетними установами доцільность використання альтернативного палива зрозуміли й українські аграрії. Пелети стали альтернативою для безлічі малих тепличних господарств площею 6-10 гектар, що опинилися в скрутній ситуації після підвищення цін на традиційні енергоносії.

Статистика показує, що лідерами в напрямку переходу на деревні пелети є західні регіони, які володіють великими лісовими ресурсами, зокрема Тернопільська, Волинська та Рівненська області. У 2015 році їх повинні наздогнати Харківська, Одеська та Запорізька області, які ініціювали низку масштабних проектів з впровадження альтернативних видів палива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: