Молодий український вчений пропонує виготовляти біодизель з олії рижику

Вихованець Київського палацу дітей та юнацтва Ростислав Блюм довів економічну доцільність виготовлення біодизелю з олії рижику посівного, виготовивши біопаливо на власноруч спроектованій установці, повідомляє hi-tech.ua.

Представлений на конкурсі «Intel Еко Україна 2015» проект "Жирнокислотний аналіз олії рижика посівного, редьки олійної і тифона як сировини для промислового одержання біодизеля" дозволив Ростиславу Блюму отримати статус фіналіста міжнародного конкурсу "Intel ISEF 2015". 

Для виробництва біодизелю, який у Євросоюзі зазвичай отримують з ріпаку, молодий вчений запропонував використовувати рижик посівний, редьку олійну та тифон. Провівши порівняльні дослідження хімічного складу згаданих олійних культур, Ростислав Блюм встановив, що для промислового виготовлення біопалива найкраще підходить рижик, який не потребує значних витрат на культивацію. Ця невибаглива до умов вирощування рослина вирізняється ранньостиглістю, високою врожайністю, стійкістю до низьких температур, посухи, а також до шкідників та хвороб. До того ж, на відміну від ріпаку, рижик значно менше виснажує ґрунти.  

4.jpg

На додачу, Ростислав Блюм спроектував спеціальну установку для отримання біопалива з олії рижику. В результаті експерименту вихід біодизелю, який відповідає нормам ДСТУ, склав 87-92%. Дослідник також встановив, що таке паливо, потрапляючи у грунт, розкладається мікроорганізмами на 99% за 28 днів, а при спалюванні виділяє на 80% менше СО2. Отримані зразки екологічно безпечного біодизеля були успішно випробувані на автотракторній техніці відповідно до євростандартів - 5-10% добавка до традиційного дизельного палива. На ефективність роботи двигуна нове біопаливо істотно не вплинуло.

У травні 2015 року на Міжнародному фіналі Intel ISEF в американському місті Піттсбург, штат Пенсільванія, українські молоді вчені змагатимуться з фіналістами інших держав. Разом з Ростиславом Блюмом на міжнародній науковій арені Україну представлятиме учень 11 класу Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступеня No17 з проектом "Нові флуоресцентні зонди на основі 8-гідроксихіноліну" та учениця 11 класу Одеської гімназії No 9 Валерія Пирогова з проектом "Розробка нових неопіоїдних анальгетичних та анксіолітичних засобів на основі похідних 1,4 - бенздіазепінів".

5.jpg
фото з сайту hi-tech.ua

Ще один фіналіст "Intel Эко Україна 2015" Михайло Литовченко з  проектом "Автономна опріснювальна установка, яка працює завдяки енергії хвиль", представить Україну на Міжнародному конкурсі «I - SWEEEP – 2015» у Х'юстоні, США. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка