Молочне підприємство на Вінниччині запустило очисні споруди з виробництвом біогазу

В місті Іллінці (Вінницької області) запустили на молочному підприємстві очисні споруди з виробництвом біогазу.

Проект покликаний покращити екологічну ситуацію в країні та знизити рівень забруднення води реалізувала компанія "Люстдорф" – виробник молока, передає Соцпортал

Раніше всі стоки і брудні води, отримані в процесі виробництва молока, а саме під час миття молоковозів чи заводських систем, відправляли на міські стоки, розповідає керівник очисних споруд "Люстдорф" Олександр Юрчак. «Щоб побудувати власні очисні системи еколог разом з власником компанії відвідували європейські молокозаводи, аби зрозуміти, як це працює за кордоном, - розповідає він. - Ми запросили підрядників з Німеччини та Польщі, бо у нас немає спеціалістів, які розробляють подібні проекти».


Комплекс дозволяє очищати два мільйони літрів води за добу, що за обсягом можна порівняти з 5-ма наповненими шкільними басейнами.

Крім очищеної води, яка скидають у водойми, очисні споруди виробляють біогаз для власних потреб та мінеральні добрива. Обсяг отриманого біогазу становить близько 1,2 тис. м3 на день, а мінеральних добрив - 2-3 м3.

Згідно з лабораторними дослідженнями, стічні води, що пройшли такий процес очищення, виявляються чистішими, ніж самі природні водойми, куди вони надходять.

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис. м². Його будували шість років. Завдяки автоматизації багатьох процесів, для стабільної роботи споруд задіяно лише 8 співробітників.

«Ми відчуваємо свою відповідальність і обов'язок дотримуватися європейських стандартів та впроваджувати їх в Україні, - зазначає власник компанії "Люстдорф" Олег Васильєв. - Закликаємо українські підприємства почати будувати власні очисні споруди і переймати наш досвід».

У проект було інвестовано 6,5 млн доларів, його реалізація тривала протягом шести років. До роботи залучалися кращі європейські фахівці з питань технології очищення стічних вод. Розробку технології та постачання обладнання здійснювала компанія з Німеччини Hager Elsasser Gmbl, а запуском займалася польська компанія WaWaTech.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: