Молдова повністю заборонила продаж пластикових пакетів і одноразового посуду

Молдова повністю заборонила продаж пластикових пакетів і одноразового посуду

З 1 січня 2021 року у Молдові повністю заборонено продаж пакетів і одноразового посуду із пластику.

Як повідомив Національний Інспекторат поліції, за порушення поправок до закону про внутрішню торгівлю, які вступили в силу з 1 січня 2021 року, громадянам і підприємствам загрожують штрафи, передає esp.md

Наразі торгові точки зобов'язані відмовитися від найтонших пластикових пакетів, товщиною менше 15 мікрон, знову ж за винятком тих, що використовуються в якості упаковки.

Також з 1 січня цього року набули чинності санкції за використання і реалізацію одноразових пластикових тарілок, склянок, столових приладів, а також паличок, за винятком Біорозкладаних товарів.

За використання і продаж пластикових пакетів і посуду передбачений штраф від 3000 до 4500 леїв для фізичних осіб і від 6000 до 12 000 леїв для юридичних.

Констатувати порушення і накладати штрафи можуть інспектори Агентства із захисту прав споживачів і нагляду за ринком і співробітники МВС. Поліція закликала всіх підкорятися вимогам закону.

У 2016 році в Закон Про внутрішню торгівлю була внесена заборона на використання і реалізацію пластикових пакетів. Перехід від звичайних поліетиленових пакетів до інших упаковок і сумок: біорозкладаних, паперових, тканинних - проходив в торгових точках країни поетапно.

З 1 січня 2019 року під заборону потрапили «товсті» пакети, товщиною 50 мікрон і більше (використовувані замість сумок), з 1 січня 2020 року — тонкі, товщиною менше 50 мікрон (типу «майок»), за винятком випадків, якщо вони використовуються для упаковки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка