Міжнародний консорціум вироблятиме на 100% перероблювані лопаті втірових турбін

23 вересня новий міжнародний консорціум оголосив про початок проекту з розробки та виробництва лопатей вітряних турбін, придатних для 100% переробки, повідомляє RenEn.

Нині від 85 до 90% загальної маси вітряних турбін (в основному сталь і бетон) можуть бути перероблені. Однак лопаті вітрогенератора – це окрема проблема. Виготовлені зі складних композитних матеріалів, що забезпечують легкі, міцні і довговічні вироби, вони вимагають особливих процесів переробки.

Зараз вітроенергетична промисловість намагається закрити наявний пробіл, спроектувавши і виготовивши перші лопаті вітряних турбін, придатні для 100% вторинної переробки.

Проект ZEBRA (Zero wastE Blade ReseArch), ініційований французьким дослідницьким центром IRT Jules Verne, об'єднує промислові компанії і технічні центри, щоб продемонструвати в повному масштабі, з урахуванням технічних, економічних і екологічних аспектів, можливість повної переробки лопатей вітряних турбін з термопластику. Термін проекту становить 42 місяців, а бюджет 18,5 мільйона євро (21,8 мільйона доларів).

Щоб прискорити перехід вітроенергетики до економіки замкнутого циклу, в рамках проекту ZEBRA створений стратегічний консорціум, який представляє весь ланцюжок створення вартості в галузі: від розробки матеріалів до виробництва лопатей, експлуатації та, нарешті, утилізації списаних лопатей.

Компанія Arkema розробила Elium, термопластичну смолу, відому своїми здібностями до переробки шляхом деполімеризації або розчинення. Ця смола буде використовуватися в проекті ZEBRA.

В рамках проекту ZEBRA LM Wind Power розробить продукт і виготовить два прототипи лопатей з використанням смоли Arkema Elium®, щоб протестувати поведінку композитного матеріалу і підтвердити можливість його промислового використання. Паралельно партнери проекту ZEBRA зосередяться на оптимізації та автоматизації виробничого процесу, щоб знизити споживання енергії та відходи виробництва. Потім партнери вивчать методи переробки матеріалів, використаних в прототипах лопатей, для створення з них нових продуктів. Нарешті, аналіз життєвого циклу дозволить оцінити екологічну та економічну доцільність подальшого використання термопластичного матеріалу в лопатях майбутніх вітряних турбін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: