Міжнародне енергетичне агентство закликало до 2035 року відмовитися від машин з бензиновими двигунами

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) закликало країни до 2035 року відмовитися від машин з бензиновими двигунами.

Як йдеться в опублікованій у вівторок доповіді організації, це допоможе досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року і утримати глобальне зростання температур на позначці 1,5° C, як зазначено у Паризькій угоді з клімату, яка набрала чинності ще у 2016 році, передає mind.ua

МЕА також закликало країни негайно відмовитися від нових проектів нафтогазового сектору та припинити будівництво ТЕЦ.

Крім відмови від нафти і газу та переходу на електромобілі, країнам необхідно забезпечити зростання сонячної і вітрової енергії у чотири рази. Для цього, за оцінками агентства, урядам доведеться збільшити інвестиції у відновлювану енергетику більше ніж удвічі – до $5 трлн.

«У людства все ще є можливість досягти нульових викидів, але зусилля, які для цього будуть потрібні - можливо, найбільший виклик, з яким коли-небудь стикалося людство, - відзначає виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. - Світові потрібні рішучі дії, підкріплені широкою міжнародною співпрацею».

При цьому навіть якщо уряди країн виконають всі зобов'язання щодо клімату, які вони дали у рамках Паризької угоди, цього буде недостатньо, щоб утримати глобальне підвищення температур на допустимому рівні, вказано у доповіді.

Втім, поки що далеко не всі країни виконують вже дані раніше обіцянки, констатують в організації. «Все більше урядів по всьому світу беруть на себе зобов'язання про нульові викиди, - заявив Фатіх Бірол у розмові з The New York Times. - Однак між риторикою і реальністю все ще залишається великий розрив».

Звіти та прогнози МЕА часто використовуються енергетичними компаніями та інвесторами в якості основи для довгострокового планування.

У лютому 2020 року до Паризької угоди з клімату, яка набрала чинності у 2016 році, повернулися США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка