Міжнародне енергетичне агентство закликає збільшити інвестиції у ВДЕ до $4 трлн на рік

Світ недостатньо інвестує в майбутнє споживання зеленої енергії, що робить перехід до нульових викидів нестабільним, йдеться в щорічній доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook, передає портал Green Deal.

Існує загроза посилення турбулентності для світових енергетичних ринків. Ми недостатньо інвестуємо, щоб задовольнити майбутні потреби в енергії, а невизначеність закладає основу для майбутнього періоду нестабільності», — зазначив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол.

При цьому інвестиції у відновлювані джерела енергії повинні бути збільшені втричі-до $4 трлн на рік до кінця цього десятиліття, вважають експерти МЕА.

Існує серйозна невідповідність у розподілі інвестицій, і чим довше зберігається ця невідповідність, тим вище ризик подальших різких коливань цін в майбутньому, — зазначив Бірол. Очікується, що цього року обсяг інвестицій в енергетичний комплекс досягне $1,9 трлн, з яких $370 млрд припадає на вироблення енергії з відновлюваних джерел.

Серед причин недостатнього фінансування в доповіді вказуються нерішуча політика держав і невизначеність щодо попиту.

Важливі чіткі сигнали і вказівки з боку політиків. Якщо дорога попереду вимощена тільки з благих намірів, то поїздка дійсно буде вибоїстою», — наголошується в доповіді.

Масштаб необхідних інвестицій створює "величезні економічні можливості" для екологічно чистих енергетичних технологій, включаючи вітряні турбіни, сонячні панелі, літій-іонні батареї та електролізери. На думку експертів МЕА, до 2050 року обсяг ринку зелених технологій буде досягати $1 трлн на рік, що еквівалентно нинішньому розміру нафтового ринку.

У той же час ризики існуючого енергетичного комплексу чітко проявляються зараз, в ході відновлення глобальної економіки від наслідків пандемії COVID-19. Попит на енергоресурси підскочив на тлі відновлення діяльності бізнесу і зростання споживчого попиту, проте пропозиція залишається обмеженою, оскільки виробники не хочуть збільшувати видобуток.

В результаті ціни на нафту з початку цього року зросли більш ніж на 60%, вартість природного газу в США в цьому році збільшилася більш ніж удвічі. У Європі спотові ціни на газ цієї осені досягли рекордних максимумів у той час, як вартість вугілля також зростає на тлі підготовки до зимового опалювального сезону.

Збільшення витрат на виробництво через зростання цін на сировину буде перекладено на споживачів і бізнес, що, ймовірно, вдарить по темпах економічного відновлення.

При цьому серед деяких експертів поширена думка, що нинішня енергетична криза стане серйозним випробуванням для світу щодо його прихильності переходу на «зелену» енергетику. На думку Біролу, криза на енергетичному ринку стала результатом поєднання таких факторів, як нестійке відновлення після пандемії, погодні умови і перебої в поставках газу, але він не повинен впливати на рішучість держав розвивати зелену енергетику.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка