Місто на Миколаївщині має намір заробляти на трьох сонячних станціях 12 млн грн у рік

У місті Вознесенськ(Миколаївська область) мають намір побудувати три сонячні електростанції та заробляти завдяки продажу електроенергії за «зеленим» тарифом 12 млн гривень у рік.

Генеруючі потужності, завдяки яким планують знизити найвищі нині в Україні тарифи на комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, зведуть у рамках Стратегії розвитку зеленої енергетики, проект якої був презентований 25 квітня, передає Преступности.нет

Як зазначає один з розробників «зеленої» стратегії депутат Олександр Ливик, перші сонячні електростанції з’являться на соціальних об’єктах.

«На даху школи No8 та спортивного залу школи No7 встановлять СЕС потужністю 250 кВт і 150 кВт відповідно, - зазначає він. – Також біля центральної міської лікарні планується будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 2 МВт та твердопаливної котельні, яка забезпечить медустанову теплом і гарячим водопостачанням».

За словами Олександра Ливика, «сонячну» електроенергію мають на меті продавати за «зеленим» тарифом і отримувати 12 мільйонів гривень у рік. «На реалізацію проекту необхідно 60 млн гривень, з яких близько 25 мільйонів гривень - це державна субвенція, 35 мільйонів гривень - кредитні кошти державного банку "Укргазбанк" та 1,5 мільйонів гривень – кошти місцевого бюджету міста Вознесенська, - зазначає розробник стратегії. - Кредитні кошти будуть виділені на досить вигідних умовах, позичальником стане новостворене комунальне підприємство, на балансі якого перебуватимуть сонячні електростанції та всі майбутні об'єкти "зеленої" енергетики».

Як зазначають у АБ "Укргазбанк", при отриманні зеленого " тарифу, який виплачується і індексується в євро, є можливість розглядати кредит у валюті євро, що вбереже від валютних ризиків і може знизити ставку з 20% до приблизно 7% річних.

Наразі депутати мерії Вознесенська повинні створити робочу групу і разом з громадськістю та представниками місцевої влади прийняти остаточне рішення щодо реалізації «зеленої» стратегії.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка