Місто Южне на Одещині живитиметься вітровою електроенергією

Біля Южного встановили першу високовольтну опору лінії електропередач, яка з'єднає міську підстанцію з вітрової електростанцією.

Як повідомляє Южненський міський голова Володимир Новацький, електростанцію потужністю 74-76 МВт (все місто під час найбільш пікової напруги взимку споживає близько 8-10 МВт) будують за рахунок інвестицій з Китаю. Електростанцію буде розташовано між Сичавкою і Любополем, передає Южний округ.

«Думаю, жителі нашого міста пам'ятають, як в 2013-му році через обмерзання, викликаного стихією, не було електропостачання. У Южному цей період тривав менше, а сусідні села майже місяць були без електрики. Багато часу ми з фахівцями шукали рішення цього питання, адже розуміли, що місту потрібне більш надійне джерело енергопостачання», – пише Володимир Новацький.

Рішення було знайдено: китайська компанія зараз вкладає гроші в вітряну електростанцію, яка буде з'єднана зі всеукраїнською об'єднаною системою енергопостачання і забезпечить ще більшу її надійність. Фінансування на будівництво близько 20-ти вітряків беруть на себе китайські інвестори – близько 60-65 млн євро.

Відрізок лінії між підстанціями "Сичавка" і "Берегова" буде завершено до 1 листопада, тобто до початку опалювального сезону. Інші роботи планують завершити до лютого 2021 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: