Місто Тростянець та Баранівська ОТГ зобов’язалися повністю перейти на відновлювану енергію до 2050 року

Баранівська об’єднана територіальна громада та місто Тростянець зобов’язалися перейти на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

Про це йдеться у меморандумі про наміри, які сторони підписали з міжнародною організацією 350.org – учасницею коаліції "Енергетичний перехід", передає rubryka

Для досягнення мети громади планують розвивати енергоефективність бюджетних і приватних будівель, скорочувати викиди транспорту, залучати інвестиції для реалізації проектів відновлюваної енергетики.

Меморандум також підписала Асоціація малих міст України. « Ми будемо підтримувати процес переходу міст - членів асоціації на 100% відновлюваних джерел енергії та популяризувати цю мету серед міст», - зазначила виконавчий директор АММУ Катерина Проценко.

Сонячна електростанція потужністю 10МВт посилить енергобезпеку країни і сприятиме інвестиційному клімату, зауважив голова Баранівської ОТГ Анатолій Душко. «СЕС ще не працює, але вигоди очевидні: за оренду земельної ділянки інвестор щорічно платитиме 1,6 млн грн., на станції у штаті працюватиме 10-12 осіб, податки із заробітної плати яких(близько 200 000 грн) також виплачуватимуться до місцевого бюджету, - розповідає він. - Це один з наших перших кроків на шляху до 100% ВДЕ».

Коаліція "Енергетичний перехід" пропонує підтримку всім зацікавленим містам в розробці стратегії переходу на безпечне відновлювану енергетику. "Наша мета - комфортні українські міста, а також рівні можливості для всіх мешканців громади інвестувати в розвиток енергоефективності та "зелені" проекти, - каже координатор коаліції громадських організацій "Енергетичний перехід" Дмитро Сакалюк. - Ми допомагаємо муніципалітетам розробляти і впроваджувати плани дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату, що ведуть до зниження викидів парникових газів і 100% енергії з ВДЕ".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка