Містечко на Вінниччині отримало на розвиток велотуризму грант у 235 тисяч євро

Невелике місто Липовець у Вінницькій області отримало на розвиток велотуризму грант у розмірі 235 тисяч євро.

Тендер у конкурсі грантової програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку України", покликаної розвивати інфраструктуру регіону та зберігати його історико-культурну спадщину, виграли міська рада у партнерстві з районною радою та Липовецьким благодійним фондом громади, передає Vinbazar.

У Липовецькому районі багатому на природні, культурні та архітектурні пам’ятки: астроблема в селі Іваньки, могила священника Достоєвського в селі Війтівці, липова алея Катерини II, яка у межах Вінницької області тягнеться від села Дяківці Літинського району через Вінницю на Немирів і далі до Тульчина - вирішили, перш за все, розвивати велотуризм, який поєднує активний відпочинок та зручний спосіб краєзнавчого дослідження регіону. Все, що потрібно - це велосипед і вдало прокладений маршрут.


За словами координатора проекту Алли Заблоцької, на написання проекту надихнула астроблема - один з відкритих кратерів, де глибоко під землею знаходиться метеорит. «Від Липовця до астроблеми всього 18 кілометрів, але на авто не доберешся, а пішки – далеко, найоптимальніший і найдоступніший варіант – двоколісний транспорт, - пояснює експерт. – В свій час тут знайшли найбільший у світі агат, який утворився під час зіткнення метеорита».


За словами Алли Заблоцької, для реалізації проекту довелось шукати додаткові кошти. «Отримавши транш наприкінці 2014 року, ми втратили багато коштів у зв'язку зі зміною курсу валют, - пояснює фахівець. - Довелось заощаджувати, розробляти інші шляхи втілення задуманого». На додачу, астроблемі довго не давали статус пам'ятки, зауважує координатор проекту.

«Однак немає таких питань, які не можна було б вирішити, - наголошує активістка. – Врешті-решт на сесії Липовецької та Іллінецької районних рад астроблема отримала відповідний статус та була внесена в реєстр "Перлин Поділля".
Наразі проект розвитку велотуризму в Липовецькому районі, багато об'єктів якого знаходяться на стадії реалізації, вже став показовим і одним з найуспішніших не лише в області, а й в Україні.

Так, старий покинутий сквер перетворився на велопарк. Місцева жителька Наталя дуже задоволена новою рекреаційною зоною. «Це гарне місце, аби зустрітись з друзями, розважитись з дітьми. Тут є гойдалки і лавочки, смітники і біотуалети», - зазначає вона.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: