Міста майбутнього конкурують між собою

Сучасні міста конкурують між собою як підприємства, шукаючи способів створення нових робочих місць, пришвидшення росту, збільшення продуктивності і помноження прибутків. Цю конкуренцію загострюють демографічні зміни – старіння і зменшення населення міст.  
Для залучення інвесторів, найобдарованіших випускників чи найкращих працівників, міста змушені пристосовувати свою функціональність до нових реалій. Вони змушені розвивати послуги і процеси, котрі є на-часі: чиста енергія, вода, повітря, справний транспорт і комунікація, безпека, сучасна освіта.

Читайте також: В Європі судять за енергетичну неефективність будинків
Паралельно з демографічними змінами ще динамічніше будуть розвиватися технології, пов’язані з ще більшою вседоступністю. За прогнозами фірми Cisco, наступного року в мережі буде 15 млрд. пристроїв, а до 2020 року кількість збільшиться до 50 млрд. І це не тільки комп’ютери, смартфони чи планшети, а також різного роду машини, датчики чи відеокамери, котрі можуть обмінюватися між собою інформацією без участі людини.
Ці мільярди нових з’єднань будуть творити мережу, котра по’єднає людей, предмети, дані і процеси. Такий варіант дозволить змінити теперішній стиль життя чи провадження бізнесу. Міста, для того щоб використати ці нові можливості, змушені перетворитись в «розумні міста» (Smart City). Це такий стиль міста, котрий використовує добре підібрані технологічні рішення, котрі створюють позитивний вплив на:

- мешканців – якість їхнього життя, рівень освіти, участь в суспільному житті, мобільність, креативність;
- економічну діяльність – інноваційність та підприємливість або еластичність ринку праці;
- навколишнє середовище і міський простір – контроль забруднення, використання відходів і енергії, керування транспортом;
- якість управління містом – енергетична ефективність, відкритість або легкий доступ до комунальних послуг.

Згідно досліджень Cisco, міста в цілому світі мають потенційні можливості отримати від таких рішень навіть 1,9 трильйон доларів протягом найближчих 10 років. Тому дедалі частіше більше міст вирішує стати на таких шлях розвитку, способом smart city. 

Барселона і Ніцца впровадили технології обслуговування мешканця, котрі використовують технологію відео, що дозволяє на швидкий зв’язок з працівником міської адміністрації без візиту в будинок міської влади. Барселона також запровадила «розумну технологію» для керування водогонами, паркінгами, відходами і в міській комунікації. Це допомагає місту економити бюджетні кошти, а разом з тим підвищувати якість надання послуг.

Натомість, в Гамбургу, минулого місяця вирішено розпочати пілотний проект, котрий впроваджує «розумне освітлення» для вулиць і систему керування рухом в місті та в порту. Це збільшить досконалість процесів та принесе економію.


З кожним тижнем збільшується кількість ініціатив розбудови «розумних систем» для ефективного керування в містах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка