Мішки з повітрям під водою - простий та дешевий спосіб акумулювання відновлюваної енергії

Експерти впевнені, що майбутнє за електроенергію з поновлюваних джерел. Проте розповсюдження альтернативної енергії супроводжується певними проблемами, головною з яких є нестабільність виробництва. Залежність сонячної та вітрової енергетики від погодних умов приводить до того, що в одні дні генерується забагато, а в інші дуже мало електрики. Тому вчені всього світу працюють над розробкою недорогих способів накопичення електроенергії, які б забезпечили постійно стабільний електричний струм.

Співробітники канадської фірми Hydrostor розробили свою технологію накопичення надлишку електроенергії. Для цього вони застосовують підводні кулі. Відповідну експериментальну установку вже розмістили на озері Онтаріо біля узбережжя Торонто. 


Кулі за допомогою труб з'єднані з компресорною станцією на суші. Коли виробляється забагато енергії, вони мають направляти в резервуар зайве повітря. Якщо енергії замало, то стисле повітря повертається на сушу, де приводить в рух турбіну.


Технологія нагадує гідроакумулюючі електростанції, які закачують воду у розташовані на висоті резервуари та при потребі її спускають. Перевага підводних куль полягає у їх ціні: собівартість технології менша ніж у більшості найкращих на сьогодні великих енергосховищ. З іншого боку, мішки з повітрям можна застосовувати скрізь. Крім того, вони не містять отруйних речовин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка