Мінінфраструктури ініціює встановлення зарядок для електрокарів на всіх автодорогах України

Міністерство інфраструктури України виступило з новою ініціативою, що покликана прискорити розвиток зарядної інфраструктури. Пропонується змінити державні будівельні норми, закріпивши необхідність розміщення електрозаправок не тільки на автомагістралях державного значення, як зараз, а взагалі на всіх автомобільних дорогах загального користування, повідомляє ITC.ua.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій закликав усіх бажаючих приєднатися до обговорення проекту відповідних змін ДБН. У діючих нормах ДБН Б.2.2-12: 2019 «Планування и забудова територій» передбачено обов'язкове розміщення електрозарядних станцій (ЕЗС) на магістральних дорогах і дорогах державного значення. Але при цьому не вказується точна кількість з урахуванням існуючої кількості електромобілів і доробком на перспективу.

Нині Мінінфраструктури працює над оновленою версією національної стратегії розвитку транспорту на період до 2030 року.

«Станом на кінець липня цього року в Україні вже зареєстровано майже 23 000 електромобілів і трохи більше гібридів, які разом складають близько 46 000 авто. Як власник електромобіля я мрію, щоб нас ставало тільки більше, тому що це інвестиції в здоров'я та екологію. Ключ до успіху – здешевлення електромобілів і розвиток інфраструктури. Найближчим часом ми плануємо оновити положення національної стратегії розвитку транспорту, в тому числі щодо використання міського електричного транспорту. Однак наше головне завдання - створити умови для виробництва електромобілів в Україні», – зазначив Владислав Криклій.

Мінінфраструктури також підтримує продовження дії нульової ставки ПДВ на ввезення в Україну електромобілів і веде переговори з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) по проекту оновлення парків муніципального транспорту в регіонах сучасним електричним транспортом «Міський громадський транспорт України ІІ».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка