Мінфін пропонує втричі підняти податок на викиди CO2

В Україні можуть підвищити ставку екологічного податку на викиди двоокису вуглецю (CO2) втричі – з 10 грн до 30 грн за тонну.

Відповідна норма міститься у розробленому Міністерством фінансів України так званому "ресурсному законопроекті", передає Енергореформа

Згідно з документом, відомство також ініціює поетапне – до 1 січня 2029 року - підвищення в 10 разів ставок цього податку на викиди забруднюючих речовин у водні об'єкти.

Передбачається, що з 1 липня цього року, коли може вступити в силу цей законопроект, вони будуть збільшені вдвічі, а з 1 січня 2022 року щорічно будуть підвищуватися ще на 100% від нинішнього рівня (або на 10% від кінцевого рівня).

Подібний ресурсний законопроект (№4101-д) уряд пропонував прийняти у пакеті з законом про держбюджет-2021, проте депутати відмовилися це зробити. У тому законопроекті була така ж норма про поетапне підвищення екологічного податку на скиди. Що стосується податку на викиди CO2, то восени минулого року його також пропонувалося підвищувати поетапно – по 5 грн за тонну – до 2024 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка