Міненерго пропонує запровадити Feed-in-Premium для ВДЕ

Міністерство енергетики України пропонує запровадити нову модель підтримки для відновлюваної електроенергетики для збільшення частки «зеленої» електроенергії в енергосистемі.

Про систему Feed-in-Premium йдеться у законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах», розробленого і винесеного на громадське обговорення Міністерство енергетики, передає mind.ua

Згідно з повідомленням, законопроект передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії (як для чинних договорів купівлі-продажу, так і для договорів, які будуть укладатися переможцями аукціонів) замість фіксованих платежів за «зеленим» тарифом – Feed-in-Tariff.

«Нова модель підтримки дозволить збільшити частку «зеленої» електроенергії в енергосистемі і зробити її доступнішою, – зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко. - Відповідно до цієї моделі виробники з ВДЕ зможуть безпосередньо виступати як учасники ринку, самостійно продаючи електроенергію, оптимізуючи свої доходи від виробництва та зменшуючи свої небаланси, водночас ці виробники матимуть право на отримання компенсації від гарантованого покупця у вигляді різниці між встановленим «зеленим» тарифом або аукціонною ціною та ринковою ціною».

«ВДЕ-виробники будуть вмотивовані створювати нові окремі балансуючі групи, що матимуть можливість управляти небалансами власного портфеля об’єктів у режимі реального часу, - стверджують у міністерстві. - Задля уникнення небалансів, впроваджувати нові підходи та технології прогнозування, системи накопичення енергії та керування попитом, сприяючи балансуванню енергосистеми».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка