Міненерго планує створити цільовий фонд за рахунок акцизу на електроенергію для погашення боргів

Міністерство енергетики України має намір створити цільовий фонд для акумулювання надходження акцизу на електроенергію з метою погашення боргів, у тому числі перед відновлюваною електроенергетикою.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає interfax.com.ua

"Є одна ідея: весь акциз, який платять всі генерації, переводити у цільовий фонд, за рахунок якого гасити борги, зокрема "зелених", – сказав він. - Якщо так вийде, і гроші будуть збиратися не у загальному фонді держбюджету, а будуть надходити в окремий фонд, за рахунок якого і будуть покриватися борги, то це буде нормально".

При цьому Герман Галущенко зазначив, що, надавши ринку стабільні правила, при яких будуть здійснюватися розрахунки, вдасться знайти взаєморозуміння з питання встановлення акцизу на зелену електроенергію з галуззю ВДЕ.

Разом з тим він не став прогнозувати ймовірність затвердження парламентом відповідної норми ресурсного законопроекту №5600, що передбачає введення для електроенергії з ВДЕ акцизу 3,2%, проти чого категорично виступають профільні та бізнес-асоціації.

Щодо перспектив проведення "зелених" аукціонів міністр зазначив, що робота у цьому напрямку ведеться, хоча і висловив сумнів щодо їх проведення у поточному році.

«Ми працюємо, але не знаю, чи встигнемо цього року», – зазначив Герман Галущенко.

У той же час, на думку глави Міненерго, розмір квот буде залежати від того, скільки відновлюваної енергетики зможе прийняти енергосистема.

"Якщо ми синхронізуємося, якщо буде реалізовуватися план декарбонізації, то ми зможемо прийняти у систему додаткових 4,5 ГВт, – спрогнозував він. - За попередніми очікуваннями, ми зможемо прийняти значно більше ВДЕ, і значить, буде досить великий простір для нових аукціонів".

Зараз Міненерго проводить докладні розрахунки перспектив розвитку ВДЕ - до кінця вересня вони вже будуть готові – реально збалансовані з урахуванням технічних параметрів енергосистеми, протестовані європейцями і американцями.

Також, за словами Германа Галущенко, Міненерго будуть незабаром представлені рішення щодо удосконалення роботи домашніх сонячних електростанцій, враховуючи зловживання у цьому сегменті, зокрема так звані "гірлянди".

На початку червня Міненерго підготувало презентацію, у якій зазначило, що власники домашніх сонячних електростанцій(СЕС) зловживають на ринку, використовуючи поточну модель підтримки приватних домогосподарств за "зеленим" тарифом, орієнтовану на надприбутки, а не покриття власного споживання.

Виходячи з неї, доказом зловживань служить велика кількість договорів по домашніх СЕС з неприродно низьким споживанням електроенергії.

"У 15% домогосподарств, які встановили приватні СЕС, взагалі відсутнє споживання, а у 11% воно становить тільки 1 кВт-год/місяць, – зазначало Міністерство. - В цілому 41% домогосподарств споживають менше 10 кВт-год/місяць, навіть взимку".

При цьому на 31 грудня 2020 року понад 23% договорів на підключення домашніх СЕС до мережі є додатковими договорами одних і тих же власників. З них 12,06% договорів – другі у одного власника, 11,06% - треті і більше. Відзначається випадок наявності у одного власника відразу 82 договорів - найбільшого кількість договорів "в одні руки".

Разом з тим, 2% домогосподарств відпускають в мережу обсяги електроенергії, що перевищують договірну потужність.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка