Міненергетики пропонує розробити стратегію утилізації фотоелектричних панелей

Україні необхідно сформувати цілісну політику у сфері управління відходами сонячних електростанцій.

Про це заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко на вебінарі, організованому Європейсько-українським енергетичним агентством (ЄУЕА) 25 березня, передає Енергореформа

"Час біжить швидко і обговорення дискусії про утилізацію відходів є актуальною і вимагає підходів і рішень вже сьогодні, - зауважив він. – Тільки у 2019-2020 роках в Україні побудували сонячні станції загальною потужністю 5,4 ГВт, а враховуючи, що у середньому термін експлуатації сонячних модулів становить 25-30 років, СЕС в Україні почнуть виводитися з експлуатації через 15 років».

На думку учасників вебінару, необхідність розробки стратегії управління відходами фотоелектричних панелей продиктована також можливістю пошкодження модулів у процесі транспортування і монтажу, а також знищенням СЕС внаслідок стихійних катаклізмів.

Сонячні панелі на 10% складаються зі срібла, кремнію, олова, свинцю та інших мікроелементів, які неможливо видалити без демонтажу самої панелі.

Як зауважив Юрій Бойко, представники Міненерго готові приєднатися до Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів, яке відповідає за формування державної політики у сфері поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

"Подальша доля відпрацьованих фотоелектричних панелей є досить невизначеною, − зазначили в ЄУЕА. - З одного боку таке завдання може відкрити можливість для економічно вигідних рішень з переробки, забезпечити нові робочі місця і сприяти розвитку кругової економіки, з іншого - відходи сонячної індустрії можуть додатися до загальних світових обсягів сміття у світі, що погіршить і без того складну екологічну ситуацію".

У 2015 році у пустелі Desert Sunlight (Каліфорнія, США) торнадо знищив 200 тисяч сонячних модулів, внаслідок чого екологічно шкідливий сміття змішався з грунтом і не був належним чином перероблений. У 2017 році схожа ситуація повторилася в Пуерто-Ріко, де ураган "Марія" знищив другу за потужністю СЕС в країні.

Згідно з інформацією Міненерго, на початок 2021 року загальна встановлена потужність об'єктів відновлюваної енергетики в Україні склала 8,4 ГВт, з яких частка промислових СЕС − 6,1 ГВт, домашніх СЕС – 0,8 ГВт. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка