Міндовкілля пропонує проводити обов’язковий екоаудит без згоди підприємств

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує проводити обов’язковий екоаудит без згоди підприємств.

Про це йдеться у законопроекті «Про внесення змін до Закону України „Про екологічний аудит“ щодо удосконалення процедури проведення екологічного аудиту», передає ecopolitic.com.ua

У разі прийняття запропонованого урядовцями законопроекту, для проведення обов’язкового екологічного аудиту письмова згода керівника чи власника підприємства не буде потрібною.

За нинішньою нормою договір між замовником і виконавцем, котрий є підставою для проведення аудиту, укладається лише після письмового погодження з керівником або власником підприємства. Кабмін пропонує зберегти це положення тільки для добровільного аудиту.

У випадку ж обов’язкового екологічного аудиту керівник підприємства матиме тільки змогу у триденний термін після того, як замовник попередить про вибір виконавця, звернутися до замовника з обґрунтуванням відводу цього виконавця. Причиною може бути виключно особиста зацікавленість виконавця у результатах аудиту.

Доцільність проведення обов’язкового екоаудиту власник чи керівник підприємства зможе оскаржити лише у судовому порядку.

Обов’язковим екологічний аудит є у випадках, коли йдеться про банкрутство, приватизацію, придбання у державну чи комунальну власність тощо. Уряд пропонує додати до цього переліку ліквідацію підприємств та випадки, коли є рішення суду про порушення законів, що стосуються охорони довкілля. Замовниками такого аудиту є зацікавлені органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

Директивності оновленому закону має додати й положення, що зобов’язує підприємство враховувати висновок екологічного аудиту під час здійснення господарської діяльності.

Щоправда, наразі не уточнюється, яким саме має бути його реагування.

Дещо мають бути розширені й права виконавця екологічного аудиту. Він матиме можливість у 10-ти денний термін отримувати необхідні йому роз’яснення від керівників підприємств, що є об’єктом аудиту. Законопроект пропонує додати до переліку можливих об’єктів екоаудиту і фізичних осіб підприємців. Наразі вони у такій якості не розглядаються. Помітні зміни стосуються інформування про результати обов’язкового екоаудиту. Його висновки запропоновано в обов’язковому порядку оприлюднювати на офіційних веб-сайтах замовників аудиту та Міндовкілля.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка