Мешканці багатоповерхівок заплатять за енергоаудит квартир 50-120 грн

В Україні проведуть аудит енергетичної ефективності багатоповерхових житлових будинків за кошти власників квартир.

Про це йдеться у законопроекті "Про енергетичну ефективність будівель", який може бути прийнятий Верховною Радою, передає Дзеркало тижня

Згідно з даними, енергоаудит багатоповерхівок, які мають до 100 квартир, обійдеться у 9,5 тис. гривень, до 300 квартир – у 12 тис. гривень, до 350 квартир – у 13 тис. гривень.

«Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовують енергоаудитори, - зазначають експерти. - Сім'ї, яка мешкає у будинку на сто квартир, доведеться заплатити за аудит від 50 до 120 грн - кілька гривень за 1 кв. м».

Швидше за все, вище наведені розрахунки будуть актуальні для типових будинків серійної забудови, на які збереглася вся будівельна документація, наголошують фахівці. «Серйозне обстеження і вироблення рекомендацій для будь-якої індивідуальної будівлі, особливо за відсутності вихідної будівельної документації, крім планів БТІ, може коштувати в рази дорожче», - наголошують експерти.

Аби відсікати неправдоподібно великі рахунки за опалення, мешканцям багатоповерхівок потрібно врахувати чимало складових.

«Важливо мати зрозумілий і працездатний протокол обліку і розподілу оплати тепла між співвласниками багатоквартирних будинків, - пояснюють експерти. - Володіти базовими теплотехнічними характеристиками житла - розрахунковими тепловими характеристиками опалювальних приміщень, вираженими у ватах на квадратний метр на годину (Вт/м2·год), сукупними встановленими потужностями приладів опалення (у ватах) і прив'язкою цих показників до середньодобової температури за місяць і за опалювальний сезон».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: