Мешканці Осло зможуть отримати $1200 на покупку електровелосипеда

Щоб зменшити забруднення повітря в столиці Норвегії, з 1 лютого місцева влада запропонувала мешканцям Осло отримати компенсацію на покупку електричного велосипеда у сумі $ 1200, інформує Хайтек.

У такий спосіб влада Осло намагається зменшити залежність від автомобілів. На виділені кошти люди зможуть купити електровелосипеди, щоб не лише їздити містом, а й перевозити вантажі, використовуючи його замість багажника автомобіля. Зазвичай такий електровелосипед коштує від $ 2500 до $ 6400, тобто, грант покриватиме від 25% до 50% його вартості.

На експеримент чиновники виділили $ 1 млрд. Всього планують видати від 500 до 1000 грантів, тобто отримати кошти на покупку електровелосипеда зможуть далеко не всі. Тому з критикою ініціативи виступили деякі норвезькі ЗМІ, які назвали цей експеримент субсидіями для багатих людей – у них з більшою ймовірністю знайдуться кошти, щоб доплатити за електробайк.

В Осло діють й інші заходи для боротьби із забрудненням повітря: там заборонили дизельні автівки, а до 2019 року планують заборонити в'їзд на автомобілях у центр міста. Влада обговорює можливість зробити Осло містом з нульовим рівнем викидів вуглецю до 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка