Мери енергоефективних міст зберуться у Львові

25 червня в межах проведення Європейського тижня сталої енергетики приміщенні Львівської міськради відбудеться інформаційний семінар для органів місцевого самоврядування під назвою «Відновлення енергоефективних муніципальних інвестицій в Україні із залученням коштів E5P».

Експерти стверджують, що енергоощадні технології можуть допомогти Україні скоротити споживання енергоносіїв на 40%. І ЄС підтримує Україну у цьому не лише на словах, але й  через чисельні проекти. Зокрема,  й Фонд «Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та екології», або скорочено Е5Р –  міжнародний мультидонорський фонд під управлінням ЄБРР,  спрямований на розвиток інвестицій в енергоефективність в Україні та інших східноєвропейських країнах. Його капітал складає 95 млн. євро. Фонд було засновано з ініціативи Шведського уряду під час головування цієї скандинавської країни в ЄС у 2009 році.  Він слугуватиме доповненням до кредитів у енергоефективність, що надаватимуться міжнародними фінансовими організаціями, такими як Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Європейський Інвестиційний Банк, Північний Інвестиційний Банк, Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО та Світовий Банк. Донорами фонду Е5Р є: Європейський Союз, Чехія, Швеція, Україна, USAID, Данія, Норвегія, Фінляндія, Польща, Естонія та Латвія.

Метою ж  заходу є обговорення з експертами механізмів та можливостей фінансування енергоефективних проектів, котрі реалізуються в Україні за підтримки міжнародних фінансових та донорських організацій, а також переваг та проблем реалізації таких механізмів.

Очікується й презентація Фонду E5P як джерела фінансування українських муніципалітетів. Також учасники дискутуватимуть такі теми, як діяльність NEFCO, ЄБРР та ЄІБ в Україні, пов’язану з муніципалітетами, практичний досвід інвестицій в проекти розвитку енергопостачання, діяльність Світового банку в муніципальному секторі України, можливості та проблеми, з якими стикаються українські муніципалітети та інші.

У місті Лева з цієї нагоди очікують прибуття низки закордонних гостей. Зокрема, Львів мають відвідати голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, виконавчий директор європейської асоціації муніципалітетів «Energy Cities» Жерар Маньєн, керівник проекту INOGATE Альбертус Звірінг, керівник проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вільм Такер та інші. Участь у заході також візьмуть учасники Угоди Мерів, представники міністерств та державних органів України, міські голови українських міст та керівники комунальних підприємств.

 

Ігор Галущак

Львів

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка