Мережам електромобільних зарядних станцій не потрібно отримувати ліцензію на продаж електроенергії – НКРЕКП

Надання послуг із зарядки електромобілів на електрозарядних станціях не потребує отримання ліцензії. Про це повідомляє НКРЕКП, посилаючись на статтю 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

«Згідно зі статтею 8 Закону господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, трейдерська діяльність, здійснення функцій оператора ринку та гарантованого покупця провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії, яка видається НКРЕКП. При цьому постачання електричної енергії – продаж, включаючи перепродаж, електричної енергії; споживач – фізична особа, у тому числі фізична особа – підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання (стаття 1 Закону)».

Зараз взаємовідносини, що виникають в процесі продажу і купівлі електроенергії між її виробниками або постачальниками та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ). Щоб укласти договір про постачання електроенергії споживач має, зокрема, надати відповідній організації копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об'єкта). Таким чином, споживачем електроенергії є власник (користувач) об'єкта (приміщення) або земельної ділянки, де встановлено електрозарядні станції. Оскільки електроенергія на станціях використовується для зарядки електрокарів, така діяльність не підлягає ліцензуванню.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка