Мексиканський стартап перетворює пластикові відходи у бюджетне житло

Мексиканський компанія EcoDomum пропонує розглянути пластикове сміття як будівельний матеріал. З 2013 року невеличкий стартап Карлоса Гонсалеса перетворює пластикові відходи на панелі для зведення будинків. Засновник компанії наголошує, що в такий спосіб його справа не лише вирішує проблему переробки пластику, а також допомагає бідним родинам Мексики отримати доступне житло, повідомляє ресурс Unreasonable.is. 

Мексика займає 12 місце за показником найбільшого виробництва пластикових відходів (щороку в країні використовують більше 5 млн тонн пластику).  Крім того, Світовий банк підрахував, що майже 10% населення Мексики існує в умовах крайньої бідності. Стартап EcoDomum вирішив боротися відразу з двома цими проблемами. 


Принцип роботи компанії простий. EcoDomum збирають пластик (пляшки, іграшки, побутові пристрої) та шляхом плавлення формують з нього великі панелі, які потім слугують стінами та дахом нових бюджетних будинків. Для цього процесу підходить практично будь-який пластик, проте у компанії підшукують такі види, що не виділяють великої кількості шкідливих випарів. Кожна панель у довжину має близько 244 см, в ширину – 122 см.   

У компанії наводять приклад: для будівництва невеликого будинку площею 40 кв. м, в якому можна розмістити дві кімнати, вітальню, кухню та ванну кімнату, знадобиться близько 80 пластикових панелей. Щодня EcoDomum може виробляти 120 панелей, переробляючи близько 5,5 тон пластику.

«Побудувати таке житло можна за 7 днів, на нього знадобиться 2 тони пластику», - говорить  Карлос Гонсалес. 


До переваг будинку відносять міцність, вологостійкість, гарну здатність втримувати тепло. Крім того, пластикове житло слугуватиме 100 років. 

Вартість панелей від  EcoDomum наступна: панель для даху коштуватиме 600 песо (33 долари США), для зовнішньої стіни – 650 песо (36 доларів), для внутрішнього оздоблення – 500 песо (28 доларів).  У компанії зазначають, що повна вартість будинку площею 40 кв. м становитиме близько 5 000 песо (приблизно 280 доларів США). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка