Медіа контролюватимуть витрати коштів на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові

Засоби масової інформації мають намір контролювати витрати коштів на спорудження сміттєпереробного заводу у Львові і рекультивацію сміттєзвалища у Грибовичах.

Однорічний проект реалізує Львівський прес-клуб за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, передає Щоденний Львів

Спорудження заводу і рекультивація сміттєзвалища фінансуватимуться з кількох джерел.

Так, 2 вересня ЄБРР на офіційному сайті оголосив про фінансування проекту "Тверді відходи Львова" вартістю 35 млн євро, який передбачає початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і будівництво заводу з механіко-біологічної переробки сміття. Операторами проекту названі Львівська міськрада і львівське комунальне підприємство "Зелене місто".

Ще одним джерелом фінансування стане Європейський інвестиційний банк, який обіцяє надати Львівській міській раді на виконання вищезазначеного проекту 75 млн євро.

Третє джерело - приватні інвестори. ЄБРР повідомив про початок відбору компаній, які візьмуть участь у реалізації першого етапу проекту.

Львівський прес-клуб вирішив здійснювати системний публічний контроль за цільовим використанням коштів, оскільки впродовж останніх 25-ти років багатомільйонні інвестиції у львівське сміттєзвалище були, переважно, втрачені.

Передбачається, що організатори проекту отримуватимуть інформацію за допомогою запитів на публічну інформацію в органи влади і контролюючі структури, а також за допомогою постійного журналістського моніторингу цієї теми з використанням зовнішніх і внутрішніх джерел інформації.

Відповіді на запити і поетапні результати моніторингу будуть обговорюватися у прес-клубі під час он-лайн відеозасідань, які транслюватимуться в інтернеті. У засіданнях братимуть участь урядовці, інвестори, експерти, журналісти.

Відеозасідання будуть збережені на інформаційних ресурсах прес-клубу і поширені для тих, хто приймає рішення з цієї проблеми та контролює хід її виконання, а також  громадськості.

Користувачі соцмереж можуть переглянути засідання, які демонструватимуться на семи інтернет-ресурсах:

- в YouTube на каналі Прес-клубу (https://youtube.com/pressclublviv)

- у Facebook на сторінці Прес-клубу (https://facebook.com/pressclublviv)

- у Twitter на акаунті (https://twitter.com/pressclublviv)

- на сайті Прес-клубу (http://pressclub.lviv.ua)

- на партнерському порталі "Щоденний Львів" (http://dailylviv.com )

- у Facebook на сторінці порталу "Щоденний Львів"(https://www.facebook.com/dailylviv/)

- у Twitter на акаунті порталу "Щоденний Львів" (https://twitter.com/daily_lviv )

Прямі відеотрансляції дозволять уникати викривлення інформації, зазначають організатори. «Журналісти, експерти, зацікавлені сторони, громадяни завжди зможуть переглянути відеотрансляції, почувши оригінальний виклад фактів і коментарів», - наголошують у прес-клубі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка