Майже половина країн ЄС виступають проти продовження фінансування газових проектів

Німеччина, Данія, Нідерланди та ще вісім країн Євросоюзу виступають проти продовження підтримки проектів пов'язаних з природним газом і воднем, виробленими з викопного палива.

11 країн ЄС наполягатимуть на запровадженні правил, що виключають використання викопного палива, передає mind.ua

Згідно зі спільним документом, позицію про припинення фінансування підтримують Австрія, Бельгія, ФРН, Данія, Естонія, Іспанія, Ірландія, Люксембург, Латвія, Нідерланди і Швеція.

Правила ініціативи ЄС Connected Europe (TEN-E) визначають, які транскордонні енергетичні проекти можуть бути позначені як проекти спільного інтересу (PCI), що дає їм доступ до певних фондів ЄС і прискорених дозволів.

«TEN-E не повинен сприяти інвестиціям в інфраструктуру викопного палива або змішуванню водню з викопним паливом, – йдеться у документі. – TEN-E повинен зробити свій внесок у розробку основи для життєздатного шляху відмови від викопного палива».

В ньому наголошується, що ці правила стануть «лакмусовим папірцем» для обіцянки ЄС довести свої чисті викиди до нуля до 2050 року.

За даними Reuters, листа було написано після того, як Португалія підготувала проект пропозиції про продовження фінансування деяких газових проектів ЄС. Португалія також пропонує, щоб острівні держави Мальта і Кіпр продовжували зберігати статус важливих для Співтовариства проектів інфраструктурних газових установок до тих пір, поки вони не будуть повністю підключені до європейської газової мережі. Таке виключення дозволить завершити будівництво газопроводу Eastmed, який повинен транспортувати газ з родовищ в Середземному морі в Європу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка