Марокко і Великобританію з’єднають підводним кабелем для передачі відновлюваної електроенергії

Британська компанія Xlinks планує побудувати в Марокко сонячно-вітрову електростанцію потужністю 10,5 ГВт. Станція буде пов'язаний зі сховищем енергії потужністю 5 ГВт / 25 ГВт-год. Ця енергія буде продаватися в Великобританію через високовольтний кабель постійного струму (HVDC), що з'єднує Марокко з кількома місцями в Уельсі і Девоні, Великобританія, пише PV Magazine.

Генеральний директор Xlinks Саймон Морріш розповідає, що компанія вже веде переговори з марокканськими діловими колами та урядом щодо ділянок для розміщення енергетичних об'єктів і працює над отриманням дозволів з відповідними департаментами.

Комплекс буде складатися з 7 ГВт сонячних і 3,5 ГВт вітрових потужностей. Першу чергу потужністю 1,8 ГВт планують запустити на початку 2027 року, а другий кабель має запрацювати в 2029 році.

2.jpg

Для реалізації проекту розглядалися різні маршрути. Найкоротший проходив над глибинами 3000 метрів. Організатори проекту вибрали самий неглибокий маршрут. На його протязі глибина не перевищує 700 метрів. Підводний кабель буде перетинати територіальні води Франції, Португалії та Іспанії.

Нині компанія веде переговори з трьома великими європейськими виробниками кабелів про будівництво лінії, і найбільшою перешкодою для розвитку проекту може стати постачання кабелю, оскільки морська вітроенергетика має гостру потребу в цих компонентах.

Коли проект буде повністю завершено, він буде постачати до Великобританії 26 ТВт-год електроенергії щороку. Очікується, що проект буде генерувати 7,5% попиту на електроенергію в Великобританії і внесе значний вклад у досягнення чистих нульових цілей.

В цілому Xlinks планує інвестувати в проект близько 18 мільярдів фунтів стерлінгів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка