Маріуполь придбав 15 електробусів

Маріуполь закупив 15 електробусів з динамічною підзарядкою.

Про це йдеться у контракті, який КП "Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління" уклало з білоруською компанією "Белкоммунмаш".

Електробус може проїхати 15 кілометрів без підзарядки. 

«Транспорт працює на автономному ходу, заряджається від діючої контактної мережі в процесі руху, час зарядки становить близько 30 хвилин, - пояснює перший заступник генерального директора "Белкоммунмаш" Дмитро Парків. - Електробуси матимуть wi-fi, сучасну систему кондиціонування і враховуватимуть пасажиропотік».

Електробуси курсуватимуть переважно по об'їзних дорогах, які будуть використовуватися у вихідні дні.

"Коли маршрут буде закінчуватися, водієві нікуди виходити не потрібно, автоматично штанги підніматимуться, і транспорт буде продовжувати рух, - пояснив Дмитро Парків. - 15 одиниць з автономним ходом є найсучаснішими моделями на світовому ринку - у таких електробусах буде і система відеоспостереження, і wi-fi, GPRS, облік пасажиропотоку, і кондиціонер".

У свою чергу мер Вадим Бойченко додав, що закупівля тролейбусів з автономним ходом дозволить зробити центр міста пішохідним у вихідні дні. «Оскільки електробус на відміну від може обійтися деякий час без контактної мережі, то може об'їхати перекриту ділянку», - зауважив він.

Маріуполь також придбає у рамках контракту 57 класичних тролейбусів. Перша партія з 12 тролейбусів надійде до міста вже через 3 місяці.

«Виробництво тролейбусів для Маріуполя поставили в пріоритет, відклавши інші термінові замовлення, - підкреслив Дмитро Парків. - Остання партія повинна надійти у травні 2020 року».

Загальна вартість контракту склала 15,2 млн. євро. Європейський банк реконструкції та розвитку надав 12,2 млн грн. Грантові кошти "E5P " становлять 3 млн євро - вони пішли на проведення експертизи по закупівлях. 

Примітно, що нещодавно "Белкоммунмаш" поставив тролейбуси в Одесу і Дніпро. «Наразі підписаний контракт на поставку 49 тролейбусів для Житомира, триває процес постачання тролейбусів для Івано-Франківська», - розповідає Дмитро Парків.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка