Маріуполь показує Україні приклад ефективного проекту з енергозбереження

Пілотний проект реалізований на котельні в Приморському районі, яка тепер весь літній період безперебійно забезпечує гарячою водою мешканців навколишніх висотних будинків.

«Впровадження технології низькопотенційних поновлюваних джерел енергії - геліополя з використанням латентного акумулятора тепла - стало можливим у результаті реалізації пілотних проектів у сфері ЖКГ по договору, укладеному між ККП «Маріупольтепломережа» та Головним управлінням ЖКГ в Донецькій області, і обійшлося в 2 млн 300 тис. грн. Місто профінансувало з цієї суми 680 тис. грн., Решта виділила область», - розповів директор ККП «Маріупольтепломережа» Дмитро Раус.

За його словами, нові технології дозволяють тепловикам повністю відмовитися в літній період від використання природного газу і таким чином не тільки заощадити кошти на енергоносії, але і скоротити викиди шкідливих речовин та газів з парниковим ефектом в навколишнє середовище. 

«Реальна економія за неопалювальний період складе для підприємства не менше 335 тис. грн. з урахуванням скорочення фонду оплати праці, оскільки виробничий процес на котельні тепер повністю автоматизований і забезпечує безперебійну роботу всього обладнання без участі обслуговуючого персоналу», - сказав Дмитро Раус. 

1.jpg

Він також зазначив, що автоматика чітко відстежує потреби об'єкта в гарячому водопостачанні і, залежно від погодних умов, самостійно регулює роботу всіх систем  - повідомляє оф. сайт Маріупольтепломережі.


Підігрівають воду 77 сонячних колекторів німецької фірми «Будерус Логасол». Для того щоб установка працювала безперервно, в схемі передбачено латентний тепловий акумулятор, який, в разі нестачі тепла, включає в роботу 4 теплових насоси. 

3.jpg

4.jpg

Фахівці «Маріупольтепломережа» порахували, що проект окупиться протягом п'яти років, однак для споживачів ніякої економії сучасні технології не принесуть. - «Тариф на гарячу воду і тепло в Маріуполі єдині для всіх користувачів», - підсумував Дмитро Раус.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка