Маленьке село на Кіровоградщині освітлюється ліхтарями на сонячних панелях

Село Тарасівка, що розташоване у Олександрійському районі Кіровоградської області, освітлюється ліхтарями на сонячних панелях.

П'ять світлодіодних ліхтарів, які працюють від енергії сонячного світила, встановили на головній вулиці маленького населеного пункту, передає сайт Наталії Луценко.

«Зелену» систему освітлення облаштували за кошти сільського бюджету. Монтаж здійснило місцеве підприємство ТОВ "Еко-Біо-Тех".


Вулиця «сонячних» ліхтарів обійшлася у 130 тисяч гривень, один ліхтар - 26 тисяч гривень.

Тарасівка вже давно не освітлювалася - послуги Олександрійського РЕМу були занадто дороговартісними, розповідає Михайлівський сільський голова Сергій Гаврилов.

«Встановили 5 автономних стовпів, кожен з яких складається з сонячної панелі, світлових датчиків, діодного світильника, акумулятора і системи налаштування, - каже він. - Зараз ми налаштували систему так, щоб вона працювала, починаючи з перших сутінків до опівночі, а потім вона діятиме аж до світанку".

«Сонячні» ліхтарі працюють з листопада 2016 року, зазначає Сергій Гаврилов. "Взимку у похмурі дні система може світити від чотирьох до п’яти годин безперервно», - наголошує сільський голова.

У Тарасівці планують встановити ще 4-5 світлодіодних ліхтарів з більшим коефіцієнтом корисної дії.

Активно використовують альтернативні джерела енергії й ще два маленьких сусідніх села у Олександрійському районі. Завдяки сонячній енергії освітлюється одна із центральних вулиць у Піщаному Броді – сучасні вуличні ліхтарі встановили за сприяння місцевого підприємства ФГ «Ріта», а у сусідній Лікарівці облаштували три «сонячні» ліхтарі за кошти громади.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка