Мала гідроенергетика в Україні має хороші перспективи

Життєдайність води відома кожному, та й наш організм складається в значній мірі з води, котра енергетично підтримує людину. Воду ще використовують у варіанті елемента енергетики. В річках і потічках вода є не тільки для вгамування спраги, а ще й має великий запас кінетичної енергії, котру використовують для механічного руху лопатей млинів, електрогенераторів.

Планується стабільно розвивати малу гідроенергетику. Це стосується найперше віддалених та важкодоступних районів, котрі не мають електромереж. Такий спосіб дозволяє максимально використати чисте джерело енергії, котре є відновлювальним і екологічним. 

В Україні понад 63 тисячі малих річок та потічків. Загальна довжина цих потоків води розтягується на 135 тисяч км, середня довжина потоку не більша 2 км. Більшість малих рік збирають в себе воду з площі від 20 до 500 км2 і таких річок майже 900, а біля 800 мають можливість відводити воду з площ від 20 до 50 км2. 

Читайте також: Український біогаз може замінити 20% російського газу

Не завжди повноводними бувають ці потоки. Найбільш водоносними є карпатські ріки. При використанні міні-ГЕС важливо, щоб не було замулень водоймищ, розмивів кріплень і берегових ділянок. 

Для малої енергетики використовують агрегати потужністю від 1,5 до 100 кВт. Можуть використовуватися і генератори до 1000 кВт.

Малі гідро енергосистеми можуть бути пригребельними, безгребельними з напірним трубопроводом, контейнерні, переносні до 10 кВт, глибинні до 5 кВт.

В Україні є виробництво мікрогідроелектростанцій і гідротурбін для малих і міні-ГЕС на «Турбоатомі». Ці агрегати можуть працювати як автономні установки або на промислову мережу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка