Македонія отримає 2,4 млн євро гранту на відновлювані джерела енергії

Північна Македонія отримає грант у розмірі 2,4 млн євро на техніко-економічні обґрунтування та іншу документацію для проектів відновлюваної енергетики з виробництвом електроенергії 650 ГВт-год на рік.

Про це йдеться в угоді підписаній Elektrani na Severna Makedonija (ESM) з німецьким Банком розвитку KfW, передає balkangreenenergynews.com

Грант буде використаний для підготовки техніко-економічних обґрунтувань і досліджень впливу проектів зеленої енергетики на навколишнє середовище та соціальні аспекти.

ESM має намір використати 2,4 млн євро для будівництва сонячних парків потужністю понад 140 МВт на території вугільного комплексу "Бітола" і використання сонячних термальних вод для опалення, для відновлення великих гідроелектростанцій, встановлення вітроенергетичного парку у Miravci і для модернізації та оновлення опалення та енергетичного комплексу у Газі-Баба у Скоп'є.

У найближчі п'ять років компанія планує реалізувати проекти в галузі відновлюваних джерел енергії на суму до 600 мільйонів євро.

Підтримка Німеччини має вирішальне значення для прискорення темпів енергетичного переходу, заміни вугілля природним газом і скорочення викидів вуглекислого газу відповідно до Стратегії енергетичного розвитку країни до 2040 року, - сказав прем'єр-міністр Зоран Заєв. – Ми готові реалізувати «зелений» сценарій, який повинен забезпечити економічні та екологічні вигоди, а також найбільш прийнятний для розвитку країни».

За останні 20 років Німеччина профінансувала проекти розвитку в Північній Македонії на суму понад 500 мільйонів євро, з яких більше половини було направлено в енергетичний сектор, зазначив він. на «KfW фінансує розширення Богданської вітроелектростанції, - зауважив прем'єр-міністр. –

Посол Німеччини Анке Гольштейн заявила, що її країна ясно бачить переваги відновлюваних джерел енергії і кроки, подібні до тих, які робить Північна Македонія в реформуванні енергетичного сектора.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка