МВФ закликає країни скоротити енергетичні субсидії на викопне паливо

Міжнародний валютний фонд (МВФ) у новій доповіді представив нові дані про те, скільки країни витрачають на енергетичні субсидії, а також закликав до скорочення держпідтримки видобутку викопного палива, повідомляє Кasparov.ru.

У 2015 році субсидії 191 країни на викопне паливо становили $ 4,7 трлн (або 6,3% світового ВВП). Найбільше на енергетичні субсидії витратив Китай ($ 1,4 трлн), за ним слідують США ($ 649 млрд), трійку лідерів замикає Росія ($ 551 млрд). Далі розташувалися Європейський союз ($ 289 млрд) і Індія ($ 209 млрд). У перерахунку на душу населення лідерство у Росії ($ 3832 на душу населення), потім слідують Саудівська Аравія ($ 3709), ОАЕ ($ 2 452), США ($ 2028) і Казахстан ($ 1 631).

У 2017 році цей показник в глобальному масштабі зріс до $ 5,2 трлн (або 6,5% ВВП). МВФ очікує, що в подальшому високий рівень енергетичних субсидій збережеться і закликає скоротити їх, адже це вимагає великих витрат від держави і може перешкоджати зусиллям уряду щодо скорочення бюджетного дефіциту. Крім того, субсидії заохочують надмірне споживання енергії, прискорюючи виснаження природних ресурсів, а також зменшують стимули для інвестицій в інші форми більш чистої енергетики. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка