Люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Які краще купити?

Методи енергозбереження допомагають економити свої кошти при поточних платежах за змінімізовано використану енергію. Разом з тим, це допомагає не збільшувати негативний вплив на довкілля від надлишку тепла, викидів в атмосферу. Одним із способів енергозбереження – використання енергоощадного освітлення.

Теперішнє покоління енергоощадних ламп складається із люмінесцентних та світлодіодних (LED). Кожен тип має свої переваги та недоліки. Сучасна світлотехніка має підвищену світловіддачу і низьке споживання енергії. При цьому використовуються різні методи економії.

При порівнянні світлодіодного та люмінесцентного освітлення слід в першу чергу звернути увагу на наявність ртуті. Власне, люмінесцентні лампи є газорозрядними, які використовують ртуть при низькому тиску. В цих лампах знаходиться інертний газ (неон або аргон), а внутрішня стінка корпусу покрита люмінофором, котрий заставляє світитися газ при подачі напруги. Світлодіодні лампи не мають цього недоліку, тому вони більш екологічні і безпечніші для людини.

Читайте також: Впровадження енергоефективних ламп у м.Острог скоротило витрати на освітлення в 6 раз

Термін служби люмінесцентної лампи до 15 тис годин. Цей поканик перекриває термін роботи ламп розжарювання в 14 разів. При цьому, витрати електроенергії знижуться на 80%. Люмінесцентні лампи виділяють менше тепла, що дозволяє використовувати в світильниках паперові чи тканинні матеріали.

2.jpgГоловним недоліком люмінесцентних ламп є ртуть. Вона віднесена до першого класу небезпеки. При пошкодженні такої лампи, ртутний газ зразу попадає в повітря, а пари ртуті є токчисними і ядовитими. Люмінесцентну лампу не можна викидати в звичайний контейнер для сміття – їх потрібно передавати на утилізацію до спеціалізованої організації..

Світлодіодні (LED) лампи не мають такого недоліку. У якості джерела світла використовують світло напівпровідникового елемента. Вони стали найекологічнішими джерелами світла. Не мають ці лампи небезпечних матеріалів, тому не створюють небезпеки при виході з ладу.


Світлодіодні лампи використовують в побутових приладах, на виробництвах, в освітленні квартир і офісів, для підсвічування інтер’єрів, для освітлення зовнішньої реклами і вулиць.

Термін служби ламп до 100 тис годин. Вони економніші в 10 разів від ламп розжарювання. Єдиним недоліком є висока ціна. 

Що ж вибрати? Якщо вибирати термін служби – світлодіодні лампи мають суттєвий пріоритет. Якщо вибирати з точки зору енергозбереження – світлодіодна лампа економніша. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка