Люксембург став першою країною з безкоштовним громадським транспортом

У суботу, 29 лютого, Люксембург першим у світі запровадив безкоштовну систему громадського транспорту.

Як зазначають у Міністерстві транспорту країни, це єдиний випадок, коли подібне рішення охопило не окреме місто, а всю країну, передає theguardian.

"Систематичні і безперервні інвестиції є неодмінною умовою підвищення привабливості громадського транспорту, - заявив міністр транспорту Франсуа Бауш. – Щорічно квитки вартістю 2 євро продавалися на 41 млн євро, що становить всього 8% від річного бюджету у €500 млн - тепер це буде покриватися за рахунок держбюджету».

Винятком із системи безкоштовного громадського транспорту стане проїзд у поїздах першого класу і деяких нічних автобусах.

Нововведення, яке покликане зменшити використання приватних автомобілів, які щодня утворюють затори на вулицях найголовніших міст Люксембургу, дозволить близько 40% домогосподарств заощаджувати близько 100 євро на рік.

Приватні автомобілі - найпоширеніший вид транспорту у країні. Згідно з опитуванням TNS Ilres, проведеним у 2018 році, автомобілі становили 47% ділових поїздок і 71% дозвілля. Автобуси використовуються тільки для 32% поїздок на роботу, а на поїзди припадає 19%. Для порівняння, в Парижі 69% працівників користуються громадським транспортом, повідомляє Insee, Французький інститут статистики.

Вадуц - столиця Люксембургу, де вже кілька років будується трамвайна лінія, сумно відома своїми пробками на дорогах. Перша ділянка трамвайної лінії введена в експлуатацію в кінці 2017 року, але роботи триватимуть ще кілька років, щоб зв'язати південну околицю міста з Північною, де розташований аеропорт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка