Люди не економлять ресурси, бо... не знають що так потрібно робити

Зниження плати за споживання енергії не може «впасти з неба» для власників будівель. Вся сфера надання послуг налаштована на збільшення цін та тарифів, тому кожному з господарів потрібно самостійно формувати перелік та кількість енергії, котра йому забезпечить комфорт в приміщеннях і не буде створювати важкого фінансового навантаження на домашній бюджет. 

Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості

Європейські країни вже давно проводять просвітницьку діяльність для мешканців, щоб допомогти їм покращити знання про ефективне використання енергії та про способи її економії. В польському місті Каліш протягом року проводилася кампанія «Інтелігентні енергетичні мережі – для дому, довкілля і господарства». 

Для мешканців двох багатоповерхових будинків спочатку провели початкові навчальні заходи і виконали певні дослідження для оцінки їхніх знань та енергоощадної поведінки. В цих двох демонстраційних будинках встановили лічильники дистанційного контролю енергії, котрі є елементом «розумної» енергетичної мережі, котра має назву Smart Grid.

Зазвичай споживачі електроенергії витрачають частину енергії даремно, і постачальники також не володіють конкретикою споживання в кожний момент часу. Адже існуючі мережі не мають зворотнього зв’язку і контролерів, котрі можуть перерозподілити енергію та заощадити її. Для нової системи потрібні нові знання та правила поведінки, котрі дають економію. 

Через півроку для мешканців провели другий етап досліджень. Половина мешканців, котра приймала участь у проекті, була охоплена інформаційною акцією. Ці мешканці отримали брошури і реклами з інформацією про способи збереження енергії і про можливості, котрі дає система дистанційних лічильників в системі Smart Grid для додаткової економії. 

Читайте також: 8 варіантів заміщення російського газу

Порівняння результатів різних груп мешканців показало різну екологічну свідомість споживачів енергії. По різному вони відносяться до необхідності зміни вподобань, щоб перейти до економії. Результати досліджень показали, що після отримання додаткових знань про способи економії, значно зросла кількість тих, хто свідомо збільшив економію. Якщо в першому етапі таких було 7%, то при покращенні знань їх стало 56%. Разом з тим збільшилася з 7% до 24% кількість тих, хто вказав на розуміння того, що його споживання енергії є надлишковим.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка