Литовці встановлять у селі на Прикарпатті шість вітрогенераторів потужністю понад 10 МВт

Литовці встановлять у селищі міського типу Єзупіль Івано-Франківської області шість вітрогенераторів потужністю понад 10 МВт.

Таке рішення було погоджено на громадських слуханнях щодо змін до генерального плану, які відбулися 23 березня, передає Галицький кореспондент

Селищний голова Єзуполя Ганна Кушнір розповіла, що гроші у встановлення вітряків готові вкласти інвестори з Литви. 

«Із заявою про виділення землі до нас звернувся підприємець Мирослав Білецький, який і знайшов іноземних інвесторів, - повідомила вона. – Литовці згодні укладати договір з орендною платою 12%, тобто за 2 га ми будемо мати 80 тисяч в рік».

Потужність кожної вітроенергетичної установки коливатиметься у межах від 1,5 до 3МВт. «На площі 1,8 га встановлять 6 вітрогенераторів, - розповідає Мирослав Білецький. - Литовці готові завезти німецьке обладнання і виділити кошти на будівництво вітряної станції біля скотомогильника, або на ділянці розташованій у бік Козино».

Отриману на ВЕС електроенергію продаватимуть у загальну мережу за "зеленим тарифом". «Інвестори з Литви готові встановити сонячні батерії або колектори на соціальних установах – на даху лікарні, школи і дитячого садка, - пояснює вигоди співпраці Ганна Кушнір. – Також литовці зобов’язуються облаштувати неосвітлені вулиці селища ліхтарями на сонячних панелях".  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка