Львівська школа-садочок економить близько 11 тис. грн на місяць завдяки встановленню сонячних колекторів

Школа-садочок «Арінка», розташована у Львові, вже п’ятий рік поспіль використовує енергію сонця для підігріву води у басейні та харчоблоці. У навчальному закладі підрахували, що економія енергії, яку отримує школа за рахунок сонячних колекторів з квітня по жовтень становить більше 7 тис. КВт/год. Якщо помножити цю кількість на січневий тариф на електроенергію – виходить більше 11 тис. грн економії на місяць, повідомляє портал «Твоє Місто».  

Сонячну енергію школа почала використовувати ще з березня 2010 року, встановивши 20 колекторів, що призначені для нагріву води в басейні, та 8 високоефективних колекторів, що нагрівають воду для використання у харчоблоці. Тоді на встановлення необхідного обладнання місто витратило 721 тисячу гривень. Проте, за словами в. о. начальника управління освіти Львівської міської ради Зоряни Довганик, якщо врахувати економію на підігріві води, сонячні колектори окуплять себе приблизно за 10 років. «Враховуючи те, що зараз ціни на електроенергію значно зростають, щомісячна економія буде збільшуватися», - додала вона.

2.jpg

Варто зазначити, що у зимовий період економія від використання сонячних колекторів значно менша – усе залежить від того, наскільки похмурою є погода. Взимку воду у шкільному басейні доводиться додатково підігрівати. Проте сонця вистачає, щоби обігрівати воду в басейні з квітня по жовтень. А от потужні всесезонні сонячні колектори, що працюють для обігріву води у шкільній їдальні, забезпечують харчоблок достатньою кількістю гарячої води навіть узимку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка