Львів’яни розробили онлайн-ресурс, який вчить сортувати сміття

Львівська дизайн-студія «Бамбук» презентувала веб-сайт Garbage31.com, покликаний навчити сортувати та зменшувати кількість сміття в побуті. Завдяки привабливій графіці та зручному інтерфейсу користувач легко, в режимі гри, зможе орієнтуватись у різних видах відходів та швидко знаходити відповіді на свої питання, обіцяють розробники. Наразі Garbage31.com вже містить докладну інформацію про основні види побутових відходів, а також перелік перевірених пунктів прийому вторсировини у Львові.

«Після катастрофічної ситуації зі сміттям у Львові минулого року, ми зрозуміли, що треба щось міняти, і почали сортувати відходи у себе в офісі – розповідає співзасновник та креативний директор дизайн-студії «Бамбук» Олесь Кучеренко, - Але насправді це виявилося досить складно. Часто ти просто не розумієш, що саме робити з тим чи іншим сміттям. Думаю, ми не одні зіткнулися з цією проблемою. Саме на такому інсайті й побудований весь ресурс - ви можете просто забити в пошуковий рядок, наприклад, фольгу, скляну банку чи поліетиленовий пакет і одразу довідатися, як їх слід сортувати, де здавати та які найкращі рішення існують для заміни кожного з них». Проект стартував як волонтерська ініціатива студії та за підтримки львівської будівельної компанії «Нова оселя». 

"Сайт - це лише перший крок до створення великої онлайн-платформи, що об’єднає багато ініціатив впродовж декількох років. Наше завдання - зробити з нього онлайн-хаб, який володітиме найкращою експертизою в питанні роздільного збору та мінімізації кількості сміття, а також сприятиме формуванню культури відповідального ставлення до ресурсів" - прокоментував Владислав Полонський, СЕО маркетингової компанії Rockets. Growth R&D, партнера з розвитку проекту. 

Наразі веб-сайт запрацював у тестовому режимі – тут вже можна знайти та посортувати «базовий набір» речей, які люди звикли викидати до сміттєвого кошика, не задумуючись. А також дізнатися більше про матеріал, з якого вони виготовлені, способи переробки, пункти прийому, найкращі світові практики повторного використання та цікаві альтернативи, які допоможуть взагалі не створювати сміття. Щотижня кількість цих речей буде збільшуватися, а інформація доповнюватися – в перспективі ресурс зможуть розвивати й самі користувачі, пропонуючи власні ідеї та рішення.

«Наразі ми змогли опрацювати інформацію про пункти прийому вторсировини лише у Львові. Додавали лише ті, з якими спілкувалися особисто. Є плани з часом додати інші міста, розробити мобільний додаток, адже це проблема глобальна» - додає Олесь Кучеренко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка