Львів перейде на відновлювану енергетику до 2050 року


13 вересня, під час офіційного відкриття Міжнародного екологічного форуму Lviv Eco Forum, очільник українського міста-мільйонника Львова, публічно заявив про амбітну ціль “перейти на 100 % відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі міста до 2050 року". Зокрема, мер Андрій Садовий підписав відповідний меморандум з Міжнародною кліматичною організацією 350.org.

Це означає забезпечення енергонезалежності, скорочення кількості споживання енергії містом, відмову від викопного палива та поступовий перехід на ВДЕ. Таким чином, Львів увійшов у п’ятірку міст-лідерів серед країн Східної Європи, що взяли на себе ціль підтримувати лише чисту енергетику - Житомир, Кутаїсі (Грузія), Кам’янець-Подільський та Чортків.

Фактично в Україні розпочався історичний процес енергетичного переходу від викопного палива до чистої енергії. Оскільки спалювання нафти, газу та вугілля - це головна причина зміни клімату (близько 84% всіх викидів СО2), то перехід на ВДЕ та дивестиції з викопної галузі - це єдине рішення, щоб запобігти подальшим кліматичним аномаліям.

Символічно, що у ці дні, 12-14 вересня, у м. Сан-Франциско (США) проходить Глобальний Кліматичний Саміт, який об’єднав близько 1000 лідерів міст, представників бізнесу, місцевих адміністрацій та громад у формуванні нової візії світового кліматичного та енергетичного лідерства. В ньому бере участь і мер Житомира Сергій Сухомлин, який, зокрема, розповідає мерам з різних куточків світу про зелений курс України та публічні заяви міст.


Детальніше про новину: http://bit.ly/2xjCFjJ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка