Луцька мережа кав'ярень почала збирати стаканчики на переробку

У Луцьку мережа кав'ярень Kava Avenue почала збирати паперово-пластикові стаканчики на переробку.

Перший контейнер встановили у кав'ярні на вулиці Винниченка, 25, передає Перший портал.

«Потрапляючи у тубус, кавові стаканчики складаються у стоси і займають у 4,5 рази менше місця, - пояснює очільниця проекту "Зелений птах" Вікторія Норенко. - В один такий контейнер, куди не можна кидати кришки, соломинки, палички для розмішування цукру та чайні пакетики, поміщається 100-120 стаканчиків».

Стаканчики відправлятимуть на переробку до Києва, уточнює еко-активістка, додаючи, що обсяги зібраної вторинної сировини кожна кав'ярня регулюватиме самостійно, але "Зеленому птаху" зручніше приймати великі партії.

Процес переробки триває до трьох днів, розповідає Вікторія Норенко. На переробному підприємстві гідророзбивач відділяє від паперу внутрішній поліетиленовий шар, завдяки якому стаканчики не розмокають від кави, - пояснює вона. - Паперову масу змішують з іншою макулатурою, а пластик можна відправляти на переробку іншим підприємствам».

За словами власника мережі Андрія Хоменка, невдовзі спеціальні тубуси для збору паперово-пластикових стаканчиків встановлять і в інших кав’ярнях Kava Avenue.

Використані кавові стаканчики стають новими зошитами, шкільними щоденниками, блокнотами та фліпчартами. Приміром, на блокнот з 50 аркушів потрібно близько 413 горняток, а шкільний щоденник - 363.

З 2015 року проекту "Зелений птах" вдалось зібрати і переробити 52 тонни стаканчиків.

"Але це мало, лише у Києві можна щороку збирати більше, - каже Вікторія Норенко. - На жаль, багато кав'ярень не хоче відповідати за свої відходи - ми працюємо з 15 закладами».

Також "Зелений птах" переробляє упаковку тетра-пак, продає коробки для "екологічного переїзду" та хоче розпочати збір медичних відходів у населення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: