Літо з комфортом: дачний сонячний водонагрівач своїми руками

Літня спека в Україні кожного року звертає увагу на те, що сонце можна використовувати для ефективного нагрівання гарячої води, коли вона потрібна при цій жарі. Пляжна вода добра для відпочинку та охолодження, коли знаходишся у ній, але після цього потрібно добре змити тіло вже водою, теплою. Для приготування такої води підходить конструкція, зібрана із непотрібних елементів систем опалення, котрі можуть допомогти швидко та економно створити колектор.

До таких елементів відносяться старі металеві радіатори. Вони мають достатню площу для відбору тепла від сонця і для передачі цього тепла до води, котру впевнено нагрівають.

Читайте також: Утепли вікно - збережи життя українському солдату

Зробити такий колектор не складає особливої проблеми. Для цього потрібна дерев’яна рама. Розмір рами залежить від того, скільки радіаторів вдалося отримати. Задню частину рами потрібно щільно закрити. 

22.jpg

33.jpg
фото з сайту krainamaystriv.com

Для цього можна використати листи фанери чи дошки, поверх котрих можна розмістити і ущільнити листи рубероїду. З’єднувати радіатори між собою можна за допомогою стандартних різьбових з’єднань. Такий спосіб легший та доступніший, ніж у випадку використання для теплопередачі листа металу і труб, котрі потрібно зварювати між собою. Ззовні вставляється скло, котре можна монтувати окремими секціями.

Для накопичення гарячої води потрібна 200-літрова бочка, котру встановлюють вище колектора і вище місця використання води. Нагріта в радіаторах вода за рахунок природної циркуляції (тепла вода в системі завжди підіймається вверх, а холодна опускається вниз) підіймається в бочку. При хорошій ізоляції бочки і труб температура нагрітої води на кінець дня доходить до 60-80 градусів.

Такий колектор є сезонним, на зиму воду слід зливати. Але з другої частини березня і до листопада можна отримувати безкоштовну гарячу воду.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: