Лише 20 компаній виробляють понад половину одноразових пластикових виробів світу – дослідження

Джерелом більше ніж половини всіх одноразових пластикових виробів, що викидаються в усьому світі є всього 20 компаній. Такого висновку дійшли дослідники Лондонські школи економіки та інші спеціалісти консорціуму, проаналізувавши корпоративну мережу, що стоїть за виробництвом пластику, передає Суспільне.

У дослідженні було розглянуто близько 1000 заводів, які виробляють сировину, необхідну для одноразової продукції. Пластикові пляшки, пакети з їжею і пакети входять у число мільярдів предметів, які використовуються одноразово, а потім викидаються.

У ході дослідження було вивчено, які компанії складають основу ланцюжка поставок пластмас і виробляють полімери — будівельні блоки всіх пластмас. З'ясувалося, що 20 нафтохімічних компаній є джерелом 55% одноразових пластикових відходів у світі. У число компаній входять ExxonMobil, Dow і Sinopec.

Вчені оцінили, в яких країнах утворюється найбільше одноразових пластикових відходів, виходячи з розрахунку на душу населення. Так, Британія посідає четверте місце з більш ніж 40 кг пластикових відходів на людину в рік, тоді як Австралія посідає перше місце, а США — друге.

Частково збільшення попиту на пластик пов'язано з потребою у масках та іншому захисному і медичному обладнанні для боротьби з кризою COVID-19. Попередні дослідження були зосереджені на впливі пластикових відходів на світ природи або на споживчих компаніях, які виробляють і продають товари народного споживання в пластиковій упаковці.

Водночас цей аналіз відстежує потік пластику через ланцюжок поставок, починаючи з виробників основних інгредієнтів, які використовуються для виготовлення предметів одноразового використання. Ці інгредієнти, відомі як полімери, переважно виробляються шляхом переробки викопного палива, включаючи нафту, газ і вугілля.

Як можна побороти пластикове забруднення

У дослідження також брав участь Стокгольмський інститут навколишнього середовища та дослідник ринку Вуд Маккензі. У звіті від них ідеться, що американська компанія ExxonMobil є найбільшим виробником одноразового пластику, за нею йдуть: Dow, Sinopec, Indorama Ventures, Saudi Aramco, PetroChina, LyondellBasell, Reliance Industries, Braskem, Alpek SA de CV, Borealis, Lotte Chemical, INEOS, Total , Jiangsu Hailun Petrochemical, Far Eastern New Century, Formosa Plastics Corporation, China Energy Investment Group, PTT і China Resources.

За словами директора фонду з фінансів і прозорості Домініка Чарльза, дослідження підкреслює, «як майбутнє кризи пластикових відходів знаходиться в руках всього 20 компаній».

«Для регуляторів і фінансових інститутів — це надзвичайна можливість вплинути на них, щоб вони виробляли перероблений пластик, замість того, щоб виробляти його з викопного палива», — вважає він.

За його словами, досі зусилля з обмеження забруднення пластиком покладалися на індивідуальний вибір, який можуть зробити споживачі, але тепер проблему можуть розв'язати й компанії.

Згідно зі звітом, виробництво пластика має зрости на 30% у наступні п'ять років, що призведе до збільшення викидів вуглецю і збільшення кількості пластикових відходів. До найбільшого у світі виробника пластикових полімерів ExxonMobil звернулися за коментарями.

«Оскільки пластмаси відграють таку важливу і широко поширену роль у всіх наших життях, ExxonMobil вживає заходів щодо усунення пластикових відходів», — йдеться на сайті компанії.

Вона заявляє, що є одним із засновників Альянсу за припинення використання пластикових відходів, який колективно виділив понад 1 мільярд доларів на розробку безпечних, масштабованих і економічно ефективних рішень. Інший великий виробник полімерів, Ineos, також заявив, що працює над способами хімічної переробки пластику.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка