Лікарню у Білій Церкві обладнали сонячними панелями для економії електроенергії

На південному боці покрівлі Білоцерківської міської лікарні №1 встановили сонячні панелі. Фотоелектрична станція обійшлася місту в 998 911 грн. Ідею подав лікар Юрій Кух, повідомляє Gazeta.ua.

Лікарня споживає щомісяця електрики на 45–70 тис. грн. Сонячна електростанція допоможе заощадити майже 15 тис. грн. За прогнозами, панелі окупляться за п'ять років. Їхній ресурс — 25 років. Персоналу для обслуговування не потрібно, оглядати їх може штатний електрик.

«Хотілося, щоб лікарня заощадила кошти і пустила їх на розвиток медицини. Став вивчати тему сонячної енергії, розпитував фахівців. Подав проект на конкурс громадського бюджету. Білоцерківці за нього проголосували. Сонячних панелей на всю лікарню не вистачить, установа споживає 100 кВт*год на добу. 24–27 кВт*год отримає від панелей», — говорить заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Юрій Кух. 

Його ідею визнали найкращою на конкурсі громадського бюджету. Загалом цьогоріч виділили 7 млн. грн. на розвиток міста. Вартість кожного проекту не мала перевищувати 1 млн грн. Переможців обирали методом голосування. Надалі сонячні панелі підключать до інтернету й вестимуть облік.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка