Лідери країн об'єдналися на захист клімату без перельотів та викидів

22 листопада в світі вперше відбувся Віртуальний Кліматичний Саміт, який зібрав в режимі он-лайн лідерів більше 50 держав під головуванням Хільди Хайне, президента Маршаллових Островів. Учасники саміту виступили за посилення кліматичних зобов'язань усіх країн світу, щоб утримати зростання глобальної температури на рівні критично небезпечної позначки в 1,5 градуси. Зокрема про це заявили президент Франції Еммануель Макрон та губернатор Каліфорнії Джері Браун.

 

В ході саміту ряд країн зробили заяви про підвищення власних національних внесків до Паризької Угоди та про створення коаліції першопрохідців, які будуть виступати рушійною силою для підвищення глобальних цілей зі скорочення викидів парникових газів на майбутніх кліматичних переговорах ООН (COP24) в Катовіце і на саміті Генерального секретаря ООН у вересні 2019 року. Вони своїм прикладом доводять, що перехід на відновлювану енергетику і безвуглецеву економіку досяжний і економічно обгрунтований.

 

Лідери країн відреагували на спеціальну доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) про необхідність утримання росту температур до 1,5 градусів, яка була оприлюднена в жовтні. Для цього необхідно вживати безпрецедентних заходів щодо скорочення викидів вуглекислого газу, включаючи повну відмову від спалення викопного палива.

 

"У нас попереду довгий шлях. 1,5 градуси - це мета багатьох країн, які заявили, що готові зробити все можливе. Але незважаючи на всі зусилля Маршаллові Острови та інші вразливі країни на планеті Земля знаходяться у великій небезпеці. І такі великі держави як ЄС, США, Китай повинні діяти. Нам необхідні серйозні, суттєві і ґрунтовні дії для захисту клімату. Ніщо крім цього не призведе нас туди, де нам потрібно опинитися до 2050 року. Прокинься світ! Прокиньтеся делегати! У нас багато справ! У нас в Каліфорнії теж багато справ, і з вашою підтримкою їх здійснимо", - відзначив у своїй заяві Джеррі Браун.

 

За рахунок того, що главам держав і іншим доповідачам з усього світу не довелося здійснювати далекі перельоти, при проведенні саміту вдалося уникнути викидів більш 90 тонн СО2, що можна порівняти з річним вуглецевим слідом 20 жителів Швеції.  Цей саміт також став першою офіційною кліматичною конференцією лідерів країн, на яку не були допущені лобісти індустрії викопного палива.


Саміт вперше надав вільний доступ до участі для широкого кола осіб, що працюють в області зміни клімату та зібрав глядачів зі всіх кінців планети. Веб-трансляція Саміту включала показ панельних дискусій в реальному часі, заяви представників держав, а також покази документальних фільмів, які залишаются доступними на офіційному сайті події.

 

Крім глав держав у Віртуальному Кліматичному Саміті взяли участь представники громадянського суспільства та лідери міжнародних організацій, включаючи ООН, Всесвітній банк, Глобальний екологічний фонд, the Elders, Oxfam, Mission 2020, SEforAll, Greenpeace, ​​WWF, World Resources Institute, CARE та інші.

 

Разом з тим, багато країн світу, в тому числі Україна, пропустили надану їм можливість долучитись, або не беручи участь в Саміті, або не представивши нові рішучі і амбітні зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів, що необхідно захисту вразливих країн від небезпечних наслідків змін клімату, які вже загрожують їх виживанню, а також миру і безпеці у всьому світі.


Наступною великою подією в сфері кліматичної політики буде конференція сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, яка відбудеться в 2-14 грудня в м. Катовіце, Польща. На цій конференції уряди повинні ухвалити звід правил і механізмів, необхідних для виконання Паризької Угоди. Саме політична воля в цьому важливому моменті вирішить, на якій стороні історії стоятимуть глави держав.


Головна ціль Паризької Угоди - не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) відносно показників до початку промислової революції, коли людство почало спалювати величезну кількість викопного палива, що потягнуло за собою зміни клімату. Утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C потребує швидкого зменшення антропогенних викидів парникових газів у атмосферу та повного їх усунення до другої половини ХХІ століття.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка