Школярі із Києва збиратимуть на краудфандинговій платформі 10 тис грн на компостер для шкільної їдальні

Учні 6-В класу київської спеціалізованої математичної школи №17 Нікіта Шульга та Софія Борисюк загорілися ідеєю компостувати недоїдки зі шкільної їдальні, а отриманим добривом підживлювати зелені насадження.

Діти мають намір встановити на території навчального закладу компостер для переробки органічних відходів, а гроші для реалізації екологічного проекту Компола - приблизно 10600 гривень – сподіваються зібрати на краудфандинговій платформі GoFundEd.

Як розповів Ecotown Нікіта Шульга, проект, у назві якого по’єднані два слова «КОМПост» і «шкОЛА», покликаний покращити якість повітря у Києві.

«Місто дуже забруднене газами, димом, смогом, - пояснює шестикласник. – Розмірковуючи з мамою над тим, як можна зробити повітря чистішим, ми згадали про дерева, які виконують цю функцію, і вирішили допомогти їм».

Проект переробки органічних відходів зі шкільної їдальні у компост Нікіта вирішив реалізувати разом з однокласницею Сонею, яка має компостер на дачі і знає, як перетворювати рослинні рештки у цінне добриво.

Зараз недоїдки зі шкільної їдальні йдуть на корм худобі, а відходи, які утворюються під час очищення овочів та фруктів, разом з іншим сміттям викидають у звичайний бак та відправляють на звалище, зауважує Нікіта.

«Ми ж плануємо готовий компост використовувати для підживлення землі у сквері неподалік школи, - каже ініціатор проекту. – Таким чином, ми покращимо стан грунту, а отже і зелених насаджень у місті, а також зменшимо кількість відходів, які потрапляють на полігон ТПВ».

Нікіта та Соня поставили за мету зібрати на краудфандинговій платформі близько 10600 гривень.

«Спочатку думали, що нам знадобиться лише компостер, хробаки та додатковий бак для відходів, а потім виявилось, що потрібно встановити невелику металеву огорожу, оскільки територія школи не заходится під постійною охороною і компостер можуть вкрасти, - розповідає Нікіта. - Огорожа недешева, до того ж компостер ми обрали великий - на 900 літрів та утеплений, аби процес компостування не припинявся й взимку».

Керівництво спеціалізованої математичної школи №17 підтримує екологічний проект шестикласників. «Директорка дала добро, а втілювати проект допомагає вчителька географії, яка курує нас у технічних питаннях, а також моя мама, яка допомагає влаштовувати зустрічі та просувати сторінку, - каже Нікіта. – Однокласники теж підтримують, а іншим учням ми розповімо, як тільки запустимо проект на краудфандинг, може хтось живе неподалік і захоче приносити свої відходи з дому».

За словами Нікіти, наразі компостуванням органічних відходів вже зацікавилося грузинське кафе. «Заклад, який знаходиться поряд зі школою, виявив бажання приєднатися до проекту і скидати відходи в наш компостер», - говорить шестикласник.

Отримавши власний досвід Нікіта та Соня планують наступного року долучити до проекту й інші школи. «Якщо нас буде багато, то буде багато й компоста і дерева отримають вдосталь підживлення», - каже ініціатор проекту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка